Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 11. 2018
Neunesl to

Basketbalista nezvládl emoce, za odhozenou botu mu hrozí trest

Josh Richardson
Zdroj: Profimedia

NBA opět zažila něco, co tu ještě nebylo. Rozehrávač Miami Josh Richardson nezvládl neodpískaný faul a za své chování by se měl stydět. Svojí botu totiž odhodil do hlediště.

Pětadvacetiletý basketbalista neunesl, že rozhodčí neodpískali faul ve chvíli, kdy se snažil smečovat. Josh Hart mu při snaze ho zastavit dokonce vyzul levou botu.


Richardson hned začal botou mávat a řvát na rozhodčího, že něco není v pořádku. Ten byl ale neoblomný. Richardson situaci nezvládl a vyzutou botu zahodil do hlediště. Technická chyba a rozehrávač Miami musel do sprch.

 

 


„Nechci o tom mluvit, bylo toho víc. Chytil mě,“ popsal situaci Richardson, který chvíli hrál bez boty a vysloužil si pátý faul a od vedení soutěže mu hrozí pořádný trest. Za svého svěřence se postavil i trenér Erik Spoelstra.


"Souhlasím s Joshem - ne s tím, že hodil botu na tribunu, to je nepřijatelné. Ale smečoval a byl tam zřejmě nějaký kontakt, při kterém ztratil botu. Z mého pohledu tam kontakt byl, a z toho pramenila ta frustrace," řekl po prohraném zápase s Lakers Spoelster.

hp