Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v rusku možné posily

Trenéři vyhlížejí další posily z NHL! Kdo by mohl na MS přijet?

Radek Faksa - Marek Židlický - Aleš Hemský
Zdroj: profimedia.cz
Radek Faksa - Marek Židlický - Aleš Hemský

Možné posily z NHL ještě vyhlíží hokejová reprezentace na mistrovství světa v Rusku. Stavitelé národního týmu čekají, zda ve druhém kole play off vypadnou s Dallasem útočníci Radek Faksa a Aleš Hemský a zvažují oslovení obránce Marka Židlického z New York Islanders, kterému po vyřazení s Tampou Bay už klubová sezona skončila.

"Zvažujeme ty možnosti, ještě čekáme na situaci s Dallasem, potom uvidíme," řekl asistent trenéra Josef Jandač. Stars prohrávají v sérii se St. Louis 2:3 na zápasy a v noci na úterý se představí na ledě Blues. Zástupci reprezentace podle Jandače s Faksou i Hemským komunikovali. "Byli jsme v kontaktu s oběma," podotkl.

Anketa

Kdo z možných posil z NHL by byl pro tým největším přínosem?

Hlasovalo 339 lidí.

Na soupisce má český tým v poli jen dvě volná místa. Zatím je tam zařazeno sedm obránců a třináct útočníků. "Budeme se rozhodovat i na základě třeba možných zranění, které doufáme, že nepřijdou. Ale kdyby přišly, tak podle toho ještě budeme dopisovat na soupisku buď obránce, nebo útočníky," uvedl Jandač.


I podle toho, jak dopadne Dallas, se zřejmě bude odvíjet případné oslovení devětatřicetiletého Židlického, mistra světa z Vídně z roku 2005 a účastníka šesti mistrovství světa, tří olympijských her a Světového poháru v roce 2004. "S Židlou (Židlickým) jsme se zatím nespojili, ale budeme to zvažovat," dodal Jandač.


Více o hokejovém MS v Rusku najdete ZDE!


Český tým má v kádru v Rusku tři posily z NHL - obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu.V dějišti turnaje čekají na dvě pozice v poli na soupisce ještě tři hráči - obránci Adam Polášek ze Sparty, Petr Zámorský z Örebro a útočník Dominik Kubalík z Plzně. Místo pro třetího brankáře je rezervované pro Kubalíkova klubového spoluhráče Matěje Machovského.
 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program