sbohem krutý fotbalový život

Vrba skončil! Po vyhazovech hráčů došlo v Anži i na trenéra

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia
Téma:

Angažmá trenéra Pavla Vrby v klubu Anži Machačkala trvalo jen půl sezony. Ruský celek v předchozích dnech ohlásil finanční problémy, změnil majitele a začal propouštět hráče. Jak informuje web isport.cz, dalším na řadě byl už i český kouč.

Anži Machačkala patří po 17. kole ruské ligy jedenáctá příčka. Pavel Vrba byl přesto často kritizován za nepříliš ofenzivní projev týmu. Jeho svěřenci dali v sezoně jen 13 gólů. To ale nakonec nebyl ten nejdůležitější problém. V Machačkale docházejí peníze.


"Z objektivních příčin, včetně těch finanční povahy, musí Anži provést úpravy ve všech oblastech. Proto stojíme před nevyhnutelným krokem prodat nejlepší hráče jiným klubům," stálo před dvěma dny v prohlášení Machačkaly.


Fanoušci klubu už si přitom pomalu začali zvykat na to, že už neuvidí velká jména. A to navzdory tomu, že v Anži působili kdysi i Samuel Eto´o nebo Roberto Carlos.


Jako první v nové vlně odchodů opustil Anži kosovský reprezentant Bernard Berisha, jenž odešel do Těreku Groznyj. Podle ruských médií ho brzy budou následovat další opory. Teď končí i český trenér se svými pomocníky. Nový majitel, bohatý obchodník Osman Kadijev, vsadí prý na dagestánské fotbalové prostředí a domácí hráče a odborníky.


Vrba převzal Machačkalu na konci června, kdy po neúspěchu na mistrovství Evropy ve Francii opustil národní mužstvo. Společně s Vrbou v Anži působili bývalý manažer reprezentace Dušan Fitzel a někdejší trenér brankářů Plzně Martin Ticháček. Na začátku prosince Vrba podle médii krátce jednal s pražskou Spartou, ale rozhodl se zůstat v Machačkale.


Vrba si udělal největší jméno ve Viktorii Plzeň, s níž během pěti let dvakrát vyhrál domácí soutěž a dvakrát se kvalifikoval do hlavní fáze Ligy mistrů. Předtím rodák z Přerova působil v Žilině, Púchově a Ostravě.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

 • Nova Sport 2

  • Carabao Cup 2020

   12:15 13:00
   13:00

   NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

Celý program