Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

sbohem krutý fotbalový život

Vrba skončil! Po vyhazovech hráčů došlo v Anži i na trenéra

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia

Angažmá trenéra Pavla Vrby v klubu Anži Machačkala trvalo jen půl sezony. Ruský celek v předchozích dnech ohlásil finanční problémy, změnil majitele a začal propouštět hráče. Jak informuje web isport.cz, dalším na řadě byl už i český kouč.

Anži Machačkala patří po 17. kole ruské ligy jedenáctá příčka. Pavel Vrba byl přesto často kritizován za nepříliš ofenzivní projev týmu. Jeho svěřenci dali v sezoně jen 13 gólů. To ale nakonec nebyl ten nejdůležitější problém. V Machačkale docházejí peníze.


"Z objektivních příčin, včetně těch finanční povahy, musí Anži provést úpravy ve všech oblastech. Proto stojíme před nevyhnutelným krokem prodat nejlepší hráče jiným klubům," stálo před dvěma dny v prohlášení Machačkaly.

Pavel Vrba na tréninku Machačkaly
Zdroj: Facebook official Pavel Vrba na tréninku Machačkaly

Fanoušci klubu už si přitom pomalu začali zvykat na to, že už neuvidí velká jména. A to navzdory tomu, že v Anži působili kdysi i Samuel Eto´o nebo Roberto Carlos.


Jako první v nové vlně odchodů opustil Anži kosovský reprezentant Bernard Berisha, jenž odešel do Těreku Groznyj. Podle ruských médií ho brzy budou následovat další opory. Teď končí i český trenér se svými pomocníky. Nový majitel, bohatý obchodník Osman Kadijev, vsadí prý na dagestánské fotbalové prostředí a domácí hráče a odborníky.

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia Pavel Vrba

Vrba převzal Machačkalu na konci června, kdy po neúspěchu na mistrovství Evropy ve Francii opustil národní mužstvo. Společně s Vrbou v Anži působili bývalý manažer reprezentace Dušan Fitzel a někdejší trenér brankářů Plzně Martin Ticháček. Na začátku prosince Vrba podle médii krátce jednal s pražskou Spartou, ale rozhodl se zůstat v Machačkale.


Vrba si udělal největší jméno ve Viktorii Plzeň, s níž během pěti let dvakrát vyhrál domácí soutěž a dvakrát se kvalifikoval do hlavní fáze Ligy mistrů. Předtím rodák z Přerova působil v Žilině, Púchově a Ostravě.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 20:55 23:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   23:00

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

Celý Program