Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

sbohem krutý fotbalový život

Vrba skončil! Po vyhazovech hráčů došlo v Anži i na trenéra

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia

Angažmá trenéra Pavla Vrby v klubu Anži Machačkala trvalo jen půl sezony. Ruský celek v předchozích dnech ohlásil finanční problémy, změnil majitele a začal propouštět hráče. Jak informuje web isport.cz, dalším na řadě byl už i český kouč.

Anži Machačkala patří po 17. kole ruské ligy jedenáctá příčka. Pavel Vrba byl přesto často kritizován za nepříliš ofenzivní projev týmu. Jeho svěřenci dali v sezoně jen 13 gólů. To ale nakonec nebyl ten nejdůležitější problém. V Machačkale docházejí peníze.


"Z objektivních příčin, včetně těch finanční povahy, musí Anži provést úpravy ve všech oblastech. Proto stojíme před nevyhnutelným krokem prodat nejlepší hráče jiným klubům," stálo před dvěma dny v prohlášení Machačkaly.

Pavel Vrba na tréninku Machačkaly
Zdroj: Facebook official Pavel Vrba na tréninku Machačkaly

Fanoušci klubu už si přitom pomalu začali zvykat na to, že už neuvidí velká jména. A to navzdory tomu, že v Anži působili kdysi i Samuel Eto´o nebo Roberto Carlos.


Jako první v nové vlně odchodů opustil Anži kosovský reprezentant Bernard Berisha, jenž odešel do Těreku Groznyj. Podle ruských médií ho brzy budou následovat další opory. Teď končí i český trenér se svými pomocníky. Nový majitel, bohatý obchodník Osman Kadijev, vsadí prý na dagestánské fotbalové prostředí a domácí hráče a odborníky.

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia Pavel Vrba

Vrba převzal Machačkalu na konci června, kdy po neúspěchu na mistrovství Evropy ve Francii opustil národní mužstvo. Společně s Vrbou v Anži působili bývalý manažer reprezentace Dušan Fitzel a někdejší trenér brankářů Plzně Martin Ticháček. Na začátku prosince Vrba podle médii krátce jednal s pražskou Spartou, ale rozhodl se zůstat v Machačkale.


Vrba si udělal největší jméno ve Viktorii Plzeň, s níž během pěti let dvakrát vyhrál domácí soutěž a dvakrát se kvalifikoval do hlavní fáze Ligy mistrů. Předtím rodák z Přerova působil v Žilině, Púchově a Ostravě.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program