TRENÉR MISTRŮ

Trpišovský: Glasgow byl nejhorší zážitek, Roofea už nechci nikdy vidět

Jindřich Trpišovský
Zdroj: Profimedia
Jindřich Trpišovský
David Panuška
David Panuška
9.5. 2021 13:12

Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský se vracel k utkání na půdě Glasgow Rangers, kde sešívaní vybojovali postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V podcastu Angličan vše popisoval jako nejhorší fotbalový zážitek ve svém životě.

Slavii se povedlo v březnu zvládnout dvojzápas se skotskými Rangers a postoupit tak mezi osm nejlepších celků Evropské ligy. Utkání ale doprovázely tvrdé až zákeřné zákroky, na konci utkání byl Ondřej Kúdela obviněn z rasismu. Slavii poté hodinu nepustili do kabin...

 

"Roofea už nechci nikdy vidět a nechci ho potkat na hřišti. Říkám to naprosto otevřeně, protože to byl nejhorší zákrok, který jsem kdy v životě viděl," pronesl Trpišovský. "Já jsem mluvil s doktorem, který s Ondrou Kolářem řešil ten zdravotní problém, což je obličejový chirurg, a ten mi řekl, že kdyby Ondra otočil hlavu, tak byl na devadesát pět procent mrtvý," dodával vůdce slávistické lavičky.

 

I přes velký úspěch v osmifinále trenér Slavie stále nerad vzpomíná na utkání ve Skotsku. "Nejhorší zkušenost, nejhorší zážitek. Musím říct, že ani večer po tom zápase jsem ani nevnímal tu sportovní radost, to, o čem se dneska moc nemluví a sice, že jsme byli ve dvou zápasech jednoznačně lepším týmem," pokračoval v podcastu na webu Seznam zprávy.

 

 

Přišla řeč i na Ondřeje Kúdelu, který dostal desetizápasový trest za rasistické urážky. "Co se tam stalo, vědí jenom dva lidé, a to je on a Kamara," odpovídal držitel tří ligových titulů se Slavií. "V tomhle má můj obrovský obdiv, jakým způsobem to sportovně ustál. A jakým způsobem se prezentoval na hřišti, protože to musela pro něj být mimořádně složitá situace," zakončoval Trpišovský.

 

Právě Rangers vyřadila Slavia v osmifinále Evropské ligy:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

   13:00

   Ragby: Bristol Bears - Harlequins

Celý program