Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Přísná kontumace

Trenér špatně spočítal střídání: Pochybil on, nebo rozhodčí?

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia

Vedeme, vystřídáme a ušetříme nějaké vteřinky. Taktika trenérů, kterou vidí fanoušci při fotbale na každém hřišti. Je jedno, jestli se jedná o mistrovství světa, nebo okresní přebor. Problém ale nastane, když vystřídáte ve chvíli, kdy už nesmíte. Následuje kontumace, pokuta a zpytování svědomí. Přesně v takové situaci je nyní i klub Ostrá z Nymburska.

Měl pošetřit čas, aby jeho tým získal tři body. Místo toho kvůli němu nezískal ani bod. Důvod? Když šel v nastavení na hřiště, byl už šestým hráčem, kterého trenér vystřídal. V divizi mohou týmy v průběhu zápasu střídat pětkrát, v tomto případě se trenér přepočítal a střídat už nesměl.


V 92. minutě vstřelil Daniel Poběrežský gól na 1:0 a domácí už slavili vítězství. Trenér naplánoval ještě jedno střídání a poté co přišel Kamil Mareš na trávník, stihli hosté jeden centr do vápna a rozhodčí zápas ukončil. Střídání vlastně nic neřešilo. Druhý den po zápase podala Libiš proti závěru zápasu protest a uspěla. Kontumace.


„Žil jsem asi naivně v domnění, že střídající pouští do hry rozhodčí. V tomto konkrétním případě jsem se pomezního dvakrát ptal a ukázal jednoznačně, že můžeme ještě jednou vystřídat. Nenapadlo by mě, že nás tam pustí, pokud bychom nemohli,“ obhajoval se pro web denik.cz trenér Ostré Pavel Jícha.


Pro Ostrou není jediným trestem ztráta bodů, ale pravděpodobně i pořádná pokuta. Disciplinární komise bude totiž jednat o desetitisícové částce. „Jsme minus tři body, kluci bez prémií za zápas, ve kterém vybojovali regulérní vítězství. Chápal bych pokutu pro rozhodčího, trenéra či vedoucího, ale tohle je obrovský trest,“ smutní Jícha, který si svoji chybu bude připomínat snad už každý zápas. „Už si to budu psát,“ slíbil.


Na chybu trenéra přišel druhý den hostující tým z Libiše. „Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala,“ vysvětluje podnět hrající trenér Libiše Peter Očovan, který má velkou radost z první výhry v sezoně. „Myslím si, že jsme byli malinko lepší než Ostrá a nezasloužili jsme si prohrát,“ vrací se k zápasu Očovan.

Anketa

Udělal chybu rozhodčí nebo trenér?

Hlasovalo 97 lidí.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program