Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2018 13:39
odpověď odpověď biatlonistů

Trenér Rybář poprvé promluvil o Gábině: Bulimie je úplný nesmysl!

Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová

Poprvé od chvíle, kdy Gabriela Koukalová vydala vlastní zpověď v knize Jiná, se lidé z biatlonového prostředí vyjádřili ke kritice tréninků a vedení reprezentace. Někdejší Trenér Ondřej Rybář zpochybnil pro Deník tvrzení někdejší hvězdy, že se potýkala s bulimií.

Gabriela Koukalová opustila biatlon ve zlém. Místo důstojného loučení vydala knižní zpověď, ve které prostředí, kde dlouhá léta úspěšně působila velmi kritizovala. Došlo i na pochybnosti o tom, zda byla odpovídající lékařská péče, Koukalová mluvila i o bulimii a do světa poslala i fotku, na které ukazovala lžičku, která uvízla v jejím trávícím traktu, když se pokoušela o dávení.


„Nedokážu si představit, že by s bulimií mohl někdo vrcholově sportovat a vyhrávat závody,“ říká však Ondřej Rybář a vyvrací slova své bývalé svěřenkyně.

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

„Nedílnou součástí přípravy jsou biochemické rozbory. Pokud dojde odchylkám od standardních hodnot, vždy je konzultujeme s odbornými lékaři,“
dodal šéf českých biatlonistů.


A proč se z Koukalové během pár týdnů stala žena, která nenávidí biatlon? „Významnou roli hrála určitě psychika, která byla ovlivněna nejen tlakem okolí, ale bezesporu i vnitřním tlakem, který vyvíjela ona sama,“ myslí si Rybář.

Petr Koukal a manželka Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia Petr Koukal a manželka Gabriela Koukalová

Biatlonisté prý přišli s odpovědí na nařčení od Koukalové s několikaměsíčním zpožděním právě proto, že nechtěli gradovat emoce, které po vydání zpovědi nastaly.


Gabriela Koukalová v současné době hodlá objíždět česká města s motivační přednáškou. Po jejím boku při nich bude její manžel a bývalý badmintonista Petr Koukal.

ram TN.cz