Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2016 19:48
kauza neber úplatky

Pět let vězení pro Růžičku? Byl obviněn ze zpronevěry

Zdroj: TV Nova

Chvíli se zdálo, že kauza údajného uplácení, do kterého se podle svědků zapletl Vladimír Růžička, vyšuměla. Ale opak je pravdou. Policie teď zahájila trestní stíhání bývalého hokejového reprezentačního trenéra a obvinila ho ze zpronevěry. Růžičkovi hrozí až pět let vězení!

Všechno odstartovalo video podnikatele Miroslava Palaščáka z loňského dubna, které na schůzce s Růžičkou pořídil tajně. Tvrdí, že trenér od něho přijal úplatek půl milionu za to, že Palaščákův syn bude hrát. Postupně se přidávali další rodiče, kteří Palaščákovo tvrzení podpořili. Kauza na chvíli utichla, až do toho momentu. Růžička sice peníze údajně vrátil, policie se rozhodla jednat.
 

PRVNÍ SLOVA VLADIMÍRA RŮŽIČKY KE SKRYTÉMU VIDEU: ROZHOVOR S TN.CZ


„Mohu potvrdit, že si 52letý muž převzal písemnost. A od chvíle, kdy ji převezme, je stíhán pro trestný čin zpronevěry. Hrozí mu až pět let vězení,“ řekl po TV Nova policejní mluvčí Tomáš Hulan.Nejde tedy o uplácení, ale o zpronevěru. Někdo si přisvojí cizí věc nebo třeba svěřené peníze. V tomhle případě se bavíme o zmiňovaném půlmilionu, který měl Růžička přijmout, ale vedení Slavie o tom údajně nevědělo.


„Možná, že policie považuje za snazší tuhle konstrukci zpronevěry prokázat,“ nechal se slyšet právník Jan Šťovíček. „Výsledkem by mělo být zjištění, zda si zanechal prostředky, pro klub, to je podstata té zpronevěry,“ dodal.


Růžička se k tomu zatím nevyjádřil. V Chomutově, kde působí jako trenér, nebyl k zastižení. Olympijský vítěz z Nagana měl být údajně v Praze. Nekonal se ani trénink extraligovému mužstva. Vedení Chomutova - navzdory všem obviněním - za Růžičkou stojí.

Kouč Chomutova Vladimír Růžička
Zdroj: profimedia.cz Kouč Chomutova Vladimír Růžička


„S Vláďou jsme mluvili a zastáváme stejné stanovisko jako na začátku. Ctíme presumpci nevinny až do finálního rozhodnutí,“ zdůraznil Jaroslav Veverka, ředitel klubu chomutovských Pirátů.


I přesto, že platí presumpce neviny, dostala Růžičkova pověst další pořádnou ránu.
 

TN.cz TV Nova