Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2018
fotbal tým lvíčat

Trenér Lavička u reprezentace končí! Otevírá se cesta do Sparty?

Vítězslav Lavička
Zdroj: Profimedia

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes jmenoval Libora Sionka manažerem reprezentace. Stejnou funkci dosud vykonával u národního týmu do 21 let po boku trenéra Vítězslava Lavičky.

Pětapadesátiletý Lavička vedl jednadvacítku od roku 2015 a postoupil s týmem na mistrovství Evropy 2017. V další kvalifikaci se mu už ale tolik nedařilo a Češi skončili až třetí ve skupině za Řeckem a Chorvatskem. Končící smlouva mu tak nebyla prodloužena.

 

"Víťa Lavička je nejen skvělý trenér, ale hlavně morálně úžasný člověk. Chci mu tak poděkovat za všechno co ve své funkci od léta 2015 udělal i za to, jakou pozitivní náladu přinášel na půdu asociace. Zároveň mu přeji mnoho úspěchů v jeho další trenérské kariéře,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík na adresu Lavičky, který tým U21 poprvé vedl již v letech 2007 – 2008.

 

Asociace se proto rozhodla k logickému kroku a povolala od dvacítky Krejčího, který dosud vedl právě nastupující ročníky jednadvacítky a může navázat na svou dosavadní práci. Předtím devětačtyřicetiletý kouč působil v Plzni, kde získal tři mistrovské tituly: nejprve jako asistent Pavla Vrby a poté i jako hlavní kouč. Vrbovi asistoval i u národního týmu.


Jméno trenéra Lavičky se v posledních dnech také skloňovalo v souvislosti s pražskou Spartou, ale doposud se jednalo pouze o spekulace. Jeho konec u reprezentační jedenadvacítky by mu teď případné rozhodování mohl ulehčit.

mm ČTK