Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

překvapení fotbalové rošády

Trenér Krejčí skončil v Plzni! Bude to Vrbův konec u repre?

Karel Krejčí
Zdroj: Profimedia
Karel Krejčí

Fotbalová Plzeň se musí shánět po novém trenérovi. Karel Krejčí, který v klubu úspěšně zastoupil Pavla Vrbu, se rozhodl skončit. Chce dát přednost reprezentaci a přípravě na EURO. Po jeho skončení ale má zřejmě namířeno jinam.

Karel Krejčí opouští tým staronových mistrů po vzájemné dohodě. Oznámil, že se v budoucím období chce soustředit na práci u české fotbalové reprezentace. Viktoria oznámí jeho nástupce v nejbližších dnech. 


Sedmačtyřicetiletý Karel Krejčí usedl na lavičku Viktorie v srpnu 2015, kdy nahradil odvolaného Miroslava Koubka. S týmem ihned postoupil do základní skupiny Evropské ligy, v tuzemské soutěži rychle dovedl plzeňský klub na čelo ligového pelotonu a výjimečnou sérii šestnácti vítězství v řadě přetavil v zisk mistrovského titulu.


„Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování, nicméně zrálo ve mně dlouhé týdny. Jsem maximalista, který chce odvádět práci na sto procent. V kontextu přípravy reprezentace na červnové EURO přibývaly povinnosti směrem k národnímu týmu, k tomu jsem cítil velkou odpovědnost k Viktorii a plzeňskému snu o obhajobě titulu. Fyzicky i psychicky jsem byl často velmi vyčerpán, trpěla tím moje rodina i zdraví,“ objasňuje důvody svého rozhodnutí Krejčí.


Přesto by logicky mohl převzít letní přípravu některý z Krejčího asistentů a po skončení mistrovství Evropy by se úspěšný trenér mohl vrátit k mistrovskému týmu. 


Za koncem Krejčího tak asi nebude jen reprezentační tým, ale i plánovaný odchod za dalším angažmá. Už delší dobu se spekuluje o konci Pavla Vrby u národního týmu a Krejčí byl vždy jeho druhou rukou. Pokud Vrba opravdu má v úmyslu odejít, tak ho Krejčí zřejmě bude následovat.

"Chci Plzni poděkovat za fantastickou šanci, která navíc s výjimkou posledních tří ligových kol dopadla k oboustranné spokojenosti. Poděkování jde také kolegům v realizačním týmu, hráčům, zaměstnancům klubu a v neposlední řadě fantastickým fanouškům. Všem se po společně odpracovaných měsících mohu podívat do očí a to je pro mě v tento moment nejdůležitější," vzkázal Krel Krejčí.

Plzeň je prý na situaci připravena. "Díky férové komunikaci ze strany Karla Krejčího jsme již měli čas o potencionálních jménech přemýšlet a nezačínáme na bodě nula. Nového trenéra budeme chtít představit během nejbližších dnů," zní z klubu. Možnými kandidáty na uvolněné místo jsou Jindřich Trpišovský, který loni vedl Liberec a také Luboš Kozel, jenž skončil na Dukle.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:05 15:05

   MotoGP - VC Aragonie (závod Moto2)

   15:05

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program