překvapení fotbalové rošády

Trenér Krejčí skončil v Plzni! Bude to Vrbův konec u repre?

Karel Krejčí
Zdroj: Profimedia
Karel Krejčí
Téma:

Fotbalová Plzeň se musí shánět po novém trenérovi. Karel Krejčí, který v klubu úspěšně zastoupil Pavla Vrbu, se rozhodl skončit. Chce dát přednost reprezentaci a přípravě na EURO. Po jeho skončení ale má zřejmě namířeno jinam.

Karel Krejčí opouští tým staronových mistrů po vzájemné dohodě. Oznámil, že se v budoucím období chce soustředit na práci u české fotbalové reprezentace. Viktoria oznámí jeho nástupce v nejbližších dnech. 


Sedmačtyřicetiletý Karel Krejčí usedl na lavičku Viktorie v srpnu 2015, kdy nahradil odvolaného Miroslava Koubka. S týmem ihned postoupil do základní skupiny Evropské ligy, v tuzemské soutěži rychle dovedl plzeňský klub na čelo ligového pelotonu a výjimečnou sérii šestnácti vítězství v řadě přetavil v zisk mistrovského titulu.


„Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování, nicméně zrálo ve mně dlouhé týdny. Jsem maximalista, který chce odvádět práci na sto procent. V kontextu přípravy reprezentace na červnové EURO přibývaly povinnosti směrem k národnímu týmu, k tomu jsem cítil velkou odpovědnost k Viktorii a plzeňskému snu o obhajobě titulu. Fyzicky i psychicky jsem byl často velmi vyčerpán, trpěla tím moje rodina i zdraví,“ objasňuje důvody svého rozhodnutí Krejčí.


Přesto by logicky mohl převzít letní přípravu některý z Krejčího asistentů a po skončení mistrovství Evropy by se úspěšný trenér mohl vrátit k mistrovskému týmu. 


Za koncem Krejčího tak asi nebude jen reprezentační tým, ale i plánovaný odchod za dalším angažmá. Už delší dobu se spekuluje o konci Pavla Vrby u národního týmu a Krejčí byl vždy jeho druhou rukou. Pokud Vrba opravdu má v úmyslu odejít, tak ho Krejčí zřejmě bude následovat.

"Chci Plzni poděkovat za fantastickou šanci, která navíc s výjimkou posledních tří ligových kol dopadla k oboustranné spokojenosti. Poděkování jde také kolegům v realizačním týmu, hráčům, zaměstnancům klubu a v neposlední řadě fantastickým fanouškům. Všem se po společně odpracovaných měsících mohu podívat do očí a to je pro mě v tento moment nejdůležitější," vzkázal Krel Krejčí.

Plzeň je prý na situaci připravena. "Díky férové komunikaci ze strany Karla Krejčího jsme již měli čas o potencionálních jménech přemýšlet a nezačínáme na bodě nula. Nového trenéra budeme chtít představit během nejbližších dnů," zní z klubu. Možnými kandidáty na uvolněné místo jsou Jindřich Trpišovský, který loni vedl Liberec a také Luboš Kozel, jenž skončil na Dukle.

Související témata:
ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:10 00:35

   Caro North - Expedition Antarctica

   00:35

   Marathon des Gorges - Kayaking & Trailrunning

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - New York Rangers

   03:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: San Jose Sharks - New Jersey Devils

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:15

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   01:15

   Ligue 1 Highlights (26)

   02:10

   UFC Reloaded (17)

   02:55

   UFC Reloaded (18)

   04:00

   Snowbike Festival & Tom Evans Profile

   04:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program