koronavirová krize

Třebíč vyprodává zimák, Piráti ruší smlouvy. Chance liga bojuje statečně

V Třebíči vyprodávají stadion, v Chomutově škrtají smlouvy
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 30. 3. 2020
Téma:

Opatření související s koronavirem a předčasným ukončením sezóny dolehlo i na druhou nejvyšší hokejovou ligu. Chomutovští Piráti museli přistoupit k velmi nepopulárnímu kroku, zatímco v Třebíči virtuálně vyprodávají stadion. Kluby ale s krizí sympaticky bojují.

Není to lehká situace. Každý s ní bojuje, jak jen může. K zásadnímu kroku museli přistoupit v Chomutově. Na klub dolehla tíha ztrát způsobených předčasným koncem sezóny a hráčům starším dvaadvaceti let byla do konce dubna vypovězena smlouva.

 

„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě,“ uvedl výkonný výbor klubu na svých stránkách. 

 

Další kluby ale zatím k ráznému opatření nesáhly. Například hokejová Jihlava skládá kádr na novou sezónu a v Sokolově střádají plány na start letní přípravy. 

 

Změny ale přicházejí na postu trenérů. Smlouva vypršela Miloši Říhovi ve Slavii a po čtyřech letech opouští střídačku Vsetína Jiří Dopita. V Prostějově již dříve skončila ikona Tomáš Divíšek, která se při posledním zápase sezóny rozloučila s kariérou.

 

Pozitivní slova záruky přinesl v rozhovoru pro oficiální web prezident Litoměřic. "I když veřejnost vidí, že spousta klubů začíná mít ekonomické problémy a přistupuje k razantním krokům. Já se tomu nedivím, ale za sebe i vedení klubu můžu říct, že se budeme snažit smlouvy dodržet tak, jak je hráči mají podepsané," prozradil Daniel Sadil.

 

V Třebíči zase kompenzují ztráty z parádně rozjetého play-off po svém. Ve spolupráci s fanoušky virtuálně vyprodávají arénu. Díky tomu dost možná nebudou muset na Vysočině propouštět. 

 

Kluby jinak buďto mlčí, anebo pomalu střádají plány na novou sezónu. Vyjednávání s hráči je však nyní poměrně složité, vzhledem k tomu, že není jisté, jak dlouho bude krize trvat, a jak velké budou nakonec dopady.

 

Může se tedy očekávat, že pokud se situace nezlepší, budou muset podobně jako v Chomutově přistoupit k razantnějším krokům i jinde.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:10 20:30
   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   23:25

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program