Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej česká extraliga

Trápící se Sparta si spravila chuť. Po čtyřech prohrách slaví výhru!

Lukáš Klimek
Zdroj: ČTK

Hokejisté Sparty porazili ve 31. kole extraligy Mladou Boleslav 1:0 a ukončili sérii čtyř porážek. Doma Pražané uspěli dokonce po šesti utkáních, v nichž nezískali ani bod. Utkání rozhodl ve 45. minutě Lukáš Klimek, brankář Matěj Machovský udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Mladá Boleslav přišla před více než deseti tisíci diváky o čtyřzápasovou šňůru výher.

Hned v první minutě vyzkoušeli pozornost brankářů domácí Vrána a hostující Vondrka, Kantor i Machovský ale byli připraveni. Lehce aktivnější byli hráči Sparty, velké šance však diváci v O2 areně neviděli.

 

V šesté minutě zkoušel otevřít skóre Dvořák, neuspěl však stejně jako Knotek později na druhé straně. V závěru první třetiny si hosté zahráli úvodní přesilovku, gólu se ale nedočkali. I proto, že před úspěšnou dorážkou Žejdla rozhodčí přerušili hru.

 

Nezáživný obraz hry se nezměnil ani po první přestávce, do náznaku šance se dostal Blain, Kantor jeho střelu bez větších problémů vyrazil. Ve 33. minutě přebruslil obránce Pražanů Vondrka, Machovský ale jeho brejk zlikvidoval.

 

Velkou šanci dostat se do vedení měla Mladá Boleslav při čtyřminutovém vyloučení Pavelky, ve dlouhé početní výhodě si však Středočeši nevytvořili žádnou šanci.

 

 

Ve třetí části se už diváci branky dočkali. Buchteleho střela skončila ještě na tyči, což potvrdil i videorozhodčí, krátce poté však Klimek pohotově zakončil Formanovu akci a Sparta vedla. Uklidnit domácí mohli Delisle a Sill, své příležitosti ale nevyužili.

 

Ideální možnost vyrovnat měli hosté v závěru v přesilových hrách, neprosadili se ale ani při 35 sekund dlouhé výhodě pět na tři. I díky tomu Sparta poprvé v sezoně Mladou Boleslav porazila.

 

Výsledky 31. kola:

Sparta - Mladá Boleslav 1:0
Chomutov - Plzeň 2:3
Zlín - Liberec 2:4
Olomouc - Vítkovice 2:5

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program