Publikováno 13. 3. 2019
Fotbal Video uvnitř článku

Trapas sezony. Brankář úmyslně nechytal, střela skončila gólem

Odisseas Vlachodimos

Na tenhle gól asi nikdy nezapomene. Brankář Benficy Odisseas Vlachodimos v zápase s Belenenses pustil opravdu laciný gól. Střelu Viany totiž úmyslně nechytal.

Měla to být jasná záležitost. Vždyť oba týmy dělí v tabulce 23 bodů. Brankář Benficy ale zápas obrovskou chybou dostal soupeře do zápasu. V 68. minutě vedl lídr tabulky 2:0 a Viana kopal standardní situaci z dobrých 35 metrů.

Diogo Viana ji záhrál nejlépe, jak mohl. Míč mířil na zadní tyč a byla velká šance, že ho jeden ze spoluhráčů trefí. Jenže to se nestalo a tak ho mohl v klidu zachytit brankář Vlachodimos. Ten ale překvapil všechny na stadionu.

Zvedl ruce a dělal jako že nic. Myslel si, že míč míří mimo a pohybem těla ho jen hlídal. Jenže k jeho překvapení skončil v síti a Vlachodimos nechápal, co se stalo.

Další pohroma přišla o dvě minuty později. Dias předvedl obrovskou hrubku, snadno se nechal obrat o míč a hostující tým vyrovnal na 2:2. Tímto výsledkem zápas i skončil a na první Benficu se bodově dotáhlo Porto.