Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video prostě se bál

Trapas? Basketbalista v NBA házel spodem, smáli se i spoluhráči

Tohle slavná NBA 36 let neviděla! Profesionální basketbalista se bál šestky tak hodně, že házel spodem! Ale dal a také přispěl k vítězství Houstonu nad Phoenixem v poměru 131:115. A že je tahle liga opravdu krutá, tak jako díky dostal Chinanu Onuaku zase sbohem a odchod zpět na farmu.

Přesto se tenhle 208 centimetrů vysoký podkošový hráč zapsal do historie a bude se o něm hodně dlouho mluvit. Šestka tímto "old school" stylem? Za tu se mnozí basketbalisté možná i stydí. Ale Onuaku prostě vsadil na jistotu.


"Byl jsem nervózní jak v pekle," přiznal po utkání. "Ale jsem rád, že jsem to hodil takhle," dodal s úlevou chlapík, který si za sezonu vydělá v přepočtu 18 milionů korun.


První start v sezoně pro něj nakonec končil po osmi minutách hry šesti nastřílenými body a třemi doskoky. Ale ony dva proměněné trestné hody spodem udělaly z minipříběhu story na hlavní stránky.


Posledním hráčem, který pravidelně trestné hody prováděl spodem byl člen Síně slávy Rick Barry. Svého času to zkoušeli ale i George Mikan a Wilt Chamberlain.


Onuaku také samozřejmě hází klasicky vrchem, ale protože neměl moc dobrou bilanci (46,7 %), zkusil starou osvědčenou metodu. A letos už podobný kousek ukázal, na předsezonním turné mu za odvážnou věc tleskali diváci v Číně. A hle, najednou má bilanci šestek lepší (57,4%).


Svéráznými pokusy ale dosti zaskočil i parťáky z týmu. "Za celou svou kariéru jsem to nikdy neviděl," přiznal Onuakův spoluhráč Corey Brewer. "Ale co, dal dva ze dvou a jestli mu to takhle funguje, tak proč by tak neházel," usmál se. Dobře naložená byla samozřejmě ve chvíli Onuakových pokusů i lavička Houstonu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program