Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 11. 2018
Smutná zpráva jet dragster

Tragická smrt ve vysoké rychlosti: Krásné závodnici Kat bylo 24 let!

Kat Mollerová
Zdroj: Twitter

K ohromné tragédii došlo v pátek na okruhu Sebring International Raceway poblíž Miami. Teprve čtyřiadvacetiletá studentka Kat Mollerová zemřela při tzv. jet dragster závodu. Podle deníku Florida Today se příčina nehody vyšetřuje. Kvůli podezření z pochybení organizátorů budou muset vypovídat diváci, kteří mohou přinést svědectví, jenž by vedlo k objasnění této tragédie.

Kat Mollerová jezdila pro American Dream Racing a tzv. dragsterkou byla pět let. Její kariéra i život skončily v pátek při závodě na Floridě. Její speciálně upravená formule, která je poháněna proudovým motorem, narazila ve vysoké rychlosti do bariér.

 

 

Závodnice neměla šanci přežít, i když záchranný tým byl na místě nehody ihned. Pro mladou studentku z města Sarasota letěla i helikoptéra, ale vzhledem k tomu, že Mollerová podlehla svým zraněním na okruhu, její pomoc byla bohužel zbytečná.

 

15

GALERIE: Kat Mollerová

Zdroj: Instagram

Kat Mollerová

Hodnocení:

 

Podle pitvy bylo zjištěno, že Kat Mollerová zemřela následkem poranění hlavy – kus plechu z jejího vozu rozbil helmu a způsobil smrtelné zranění. Ve videu níže můžete vidět poslední okamžiky ze života zesnulé Američanky.

 

 

V době nárazu jela Mollerová údajně rychlostí 296 km/h. Vozy pro jet dragster závody dosahují rychlosti až 333 km/h. "Byla to usměvavá sympaťačka. Jsme zdrceni z toho, co se stalo," cituje slova generálního ředitele trati Wayena Estese Florida Today.

lju TN.cz