tragédie fotbalové neštěstí

Po gólu zkolaboval. Místo sanitky ale přijeli hasiči a mladík zemřel

Fotbalista zkolaboval a zemřel
Zdroj: YouTube.com

Na fotbalových trávnících došlo k dalšímu neštěstí. Teprve devatenáctiletý fotbalista zkolaboval přímo na hřišti. Stalo se tak jen krátce poté, co vstřelil gól, který oslavil efektním představením. Po převozu do nemocnice byl bohužel prohlášen za mrtvého.

Když v třicáté minutě gólem poslal svůj tým Mbao FC do vedení 1:0, předvedl útočník Ismail Mrisho Khalfan originální oslavu. V tu chvíli nikdo nemohl tušit, co se stane jen o pár desítek minut později.

Běžela devětapadesátá minuta, když jej u postranní čáry jeden z hráčů soupeře poslal skluzem na trávník. Devatenáctiletý fotbalista se ještě pokoušel zvednout, jenže v tu chvíli se mu udělalo špatně, zkolaboval a zůstal bezvládně ležet.

Než si rozhodčí zápasu všiml, že ne trávníku leží, uběhlo několik vteřin. Veškeré pokusy o jeho oživení však už byly marné. Po převozu do nemocnice byl Ismail prohlášen za mrtvého.

Na videu pořízeném na místě je vidět, že do ze hřiště jej neodvážela sanitka, nýbrž byl na nosítkách donesen k požárnímu vozidlu. To podle zpráv přímo z Tanzánie, kde k neštěstí došlo, nedisponuje resuscitačním vybavením, a tak mohli lékaři ve snaze zachránit fotbalistův život přikročit jen k masáži srdce. Bohužel marně...