Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2019
krutá zima nedokázali mu už pomoci

Tragédie na Slovensku! Legenda snowboardingu zahynula v horách

Michal Paulovič
Zdroj: boardlife.sk

Smutná zpráva přišla ze slovenských hor. Ve věku pouhých 37 let tam pod lavinou zahynul Michal Paulovič, který patřil mezi největší legendy snowboardingu a skateboardingu na Slovensku.

Osudným se sedmatřicetiletému snowboardistovi stal sjezd v hlubokém sněhu v údolí pod Veľkým Kriváňem. Tam měla Pavloviče zavalit lavina, ale i přes rychlou záchrannou akci se mu nepodařilo pomoci.

 

V těchto místech snowboardistu zasypala lavina:

 

"Prohledávání laviny zahájili jeho kamarádi za pomocí vyhledávacích přístrojů, které měli u sebe. Vzhledem k nepříznivým letovým podmínkách však nemohl do záchranné akce zasáhnout vrtulník a tak posádka horské služby ze střediska Malá Fatra museli na místo dorazit za pomocí pozemních sil. Mezitím se kamarádům podařilo zasypaného najít a vyhrabat ze sněhu. Muž byl v bezvědomí a bylo potřeba okamžitá resuscitace, která pobíhala až do příjezdu záchranářů. Ti pak pokračovali v oživování, ale i přes veškerou snahu se sedmatřicetiletého muže nepodařilo oživit," stálo ve zprávě Horské záchranné služby.Michal Pavlovič a jeho jízda na snowboardu VIDEO:

 
Kromě snowboardingu za sebou Pavlovič zanechal výraznou stopu i ve skateboardingu, jak informuje slovenský web boardlife.sk. Další podobné video, které z freeridové jízdy Pavlovič natočil, už bohužel nikdy nepřidá.

mm TN.cz