Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
Smrt závodníka

Tragédie na rally v Namibii: Při nehodě zemřel český podnikatel

Jan Hradecký
Zdroj: facebook
Jan Hradecký

Při tragické nehodě zemřel v pátek 13. října v africké Namibii český podnikatel a závodník Jan Hradecký. Při nehodě s ním ve voze cestovala jeho žena Dana, ta naštěstí utrpěla jen lehká zranění. Hradeckému už záchranáři nedokázali pomoci.

O nehodě informoval pořadatel závodů, společnost Endurance Rally Association (ERA) na svém facebooku. Uvedla, že Hradecký zemřel při dopravní nehodě.

 

Jeho žena Dana se lehce zranila na hlavě a v obličeji. "Janovi se hned dostalo lékařské pomoci přímo na místě, bohužel jeho zranění byla příliš vážná," informovala ERA.

 

Podrobnosti o nehodě provozovatelé závodu Classic Safari neuvedli. Informovali jen, že žádný další vůz nebyl do nehody zapleten. Podle ERA dorazil záhy na místo jiný závodník a ten okamžitě povolal záchranáře, kteří se na místě snažili neúspěšně českého závodníka oživit.

 

"Jan byl zkušený závodník rally, který se zúčastnil už naší loňské rally z Pekingu do Paříže. Naše myšlenky jsou v těchto těžkých chvílích s Janovou manželkou Danu, jejich rodinou a přáteli," uvedl ředitel závodu Fred Gallagher.

 

 

Hradecký byl majitelem kosmetické společnosti Botanicus, která se soustředí na výrobu přírodní kosmetiky. Firma sídlí v Lysé nad Labem, pobočky má po celém světě. Firma podporuje obec Ostrá u Lysé nad Labem, kde sídlí.

 

"Zodpovědnost firmy vůči lidem a okolí, ve kterém se nachází, je nedílnou součástí firemní filozofie," píše firma na svých stránkách.
 

vbo TN.cz