Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 12. 2018
Fotbal Smutná zpráva

Kapitán Stuttgartu dával rozhovor, jen o kousek dál umíral jeho otec!

Christian Gentner
Zdroj: Profimedia

Christian Gentner, kapitán VfB Stuttgart, šel po utkání s Herthou Berlín dávat rozhovory. Jakmile skončil, dozvěděl se tragickou zprávu. Jeho otec Herbert, který sledoval zápas na tribuně, zemřel. Příčina smrti zatím nebyla potvrzena, ale dle německých médií mělo jít o infarkt.

K neštěstí došlo krátce po závěrečném hvizdu. VfB Stuttgart slavil výhru 2:1 nad Herthou Berlín. Hráči šli do útrob Mercedes-Benz Areny a někteří mířili za novináři na rozhovory. Mezi nimi byl i kapitán domácích Christian Gentner.

 

 

Mezi tím na tribuně zkolaboval Herbert Gentner, otec fotbalisty. Ani přes usilovný a rychlý zásah lékařů už se ho nepodařilo oživit. "VfB Stuttgart truchlí nad tím, že otec kapitána týmu zemřel na stadionu po domácím utkání proti Herthě Berlín," uvedl německý celek v prohlášení.

 

Podle deníku Stuttgarter-Zeitung ke smrti došlo krátce po 18 hodině, po skončení sobotního utkání mezi VfB Stuttgart a Herthou Berlín. Fotbalistův otec byl oživován na tribuně. Pořadatelé poprosili ostatní fanoušky, aby místo, kde Gentnerův otec zkolaboval, opustili.

 

Velmi smutná zpráva, která přišla navíc před vánočními svátky, zasáhla i světové hvězdy. "Velmi, velmi smutné. Upřímnou soustrast, Christiane Gentnere! Hodně síly," uvedl na svém twitterovém účtu německý reprezentant Jerome Boateng.

 

 

Christian Gentner, jehož otec zemřel, je kapitán VfB Stuttgart. V minulosti působil mimo tento klub jen tři sezony ve Wolfsburgu. Třiatřicetiletý záložník má na kontě také pět reprezentačních startů za německý národní tým.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Proběhni.se 2019

   17:10

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:25 16:50

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   19:05

   Premier League Darts 2019

   21:30

   Truck Racing Magazine (2)

   21:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program