Tour de France

Kolumbijec López odjel favoritům a vyhrál královskou etapu, lídrem stále Roglič

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 16. 9. 2020

Dramatický závěr nabídla 17. etapa Tour de France. Z výhry se nakonec radoval kolumbijský cyklista Miguel Ángel López, který za sebou nechal i lídra Primože Rogliče a posunul se do nejlepší trojky v boji o žlutý trikot.

Královská etapa vedla z Grenoblu až na obávaný vrchol Méribel Col de la Loze (2304 m.n.m), což je zároveň nejvyšší bod letošní Tour de France.

 

V začátku závodu se opět utvořila úniková skupina, ve které figuroval i úterní vítěz Lennard Kämna z BORY nebo druhý Richard Carapaz.

 

A právě ekvádorský cyklista si tentokrát vedl náramně a postupně urval ostatní soupeře v úniku. Nicméně tři kilometry před cílem ho pod vrcholem dojeli hlavní favorité na letošní celkové vítězství.

 

Následně nastoupil prozatímní čtvrtý muž Tour Miguel Ángel López z Astany, který urval i dva Slovince Primože Rogliče a Tadeje Pogačara.

 

Kolumbijec nakonec projel horským cílem jako první, 15 vteřin za ním dojel Roglič, 30 vteřin ztrátu měl pak průběžně druhý Pogačar.

 

López se tak svým nástupem dokázal probojovat do nejlepší trojky v boji o žlutý dres. Z ní naopak vypadl Rigoberto Uran, který ve středeční etapě dojel se ztrátou přes tři minuty.

 

Ztratil i krajan Nairo Quintana, který vypadl z pelotonu už při prvním náročném stoupání a nabere tak velkou ztrátu. Na Tour pak nepokračuje ani loňský vítěz Egan Bernal.

 

 

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program