Tottenham nedal šanci Leedsu a je opět třetí! Arsenal zničil West Brom

Fotbalisté Tottenhamu slaví branku
Skok Aleš
Aleš Skok
2.1. 2021 22:57

I v novém roce pokračuje anglická Premier League zběsilým tempem vpřed. Jako první se dnes na hřiště podívali hráči Tottenhamu a Leedsu. A domácí zvítězili jednoznačně 3:0. Nedařilo se Sheffieldu, který padl na stadionu Crystal Palace. Dařilo se Arsenalu, který vyhrál na hřišti West Bromu 4:0.

Spurs o svém vítězství rozhodli prakticky už v prvním poločase, kdy se jim podařilo hned dvakrát skórovat. Nejprve se z pokutového kopu prosadil ve 29. minutě Harry Kane.

Těsně před koncem první půle pak uspěl Son Heung-min střelou k tyči a bylo to 2:0. Pro Sona šlo o jeho jubilejní stou trefu za Tottenham.

Na 3:0 zvyšoval po rohovém kopu Toby Alderweireld. Druhý poločas už se spíše dohrával. Leeds si žádnou zajímavější možnost nevypracoval a domácí se vrátili zpátky na třetí místo před Leicester. Na vedoucí duo Liverpool a Manchester United ztrácí čtyři body. Nováček je zatím jedenáctý.

Arsenal pokračuje v dobrých výkonech. Tentokrát to od nich schytal West Bromwich. Hostující celek mu nasázel hned čtyři branky a postupně se sune tabulkou vpřed. Dva góly zapsal Lacazette.

Crystal Palace si doma v celku snadno poradilo se Sheffieldem. Už v prvním poločase vstřelilo obě branky a rozhodlo o držiteli tří bodů. Sheffield tak stále čeká na vítězství.

Sobotní výsledky Premier League:

Tottenham Hotspur - Leeds United 3:0 (2:0)
Branky: 29. Kane (pen.), 43. Son Heung-min, 50. Alderweireld.

Crystal Palace FC - Sheffield United FC 2:0 (2:0)
Branky: 4. Schlupp, 45+6. Eze.

Brighton & Hove Albion FC - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)
Branky: 13. Connolly, 46. Maupay (pen.), 70. Dunk – 19. Saïss, 34. Burn (vla.), 44. Neves (pen.).

West Bromwich Albion - Arsenal FC 0:4 (0:2)
Branky: 23. Tierney, 28. Saka, 61. A. Lacazette, 65. A. Lacazette.