Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Záhada Opravdu sebevražda?

Toto udělal Halenár pár dnů před smrtí. Vážně tedy sebevražda?

Juraj Halenár
Zdroj: Profimedia

Smrt Juraje Halenára, historicky nejlepšího střelce slovenské fotbalové ligy, zůstává stále nerozluštěna. Soudní pitva, která byla nařízena, zkoumá, jestli šlo opravdu o sebevraždu. Stále se totiž pracuje i s variantou cizího zavinění. Bývalý slovenský reprezentant a někdejší útočník Sigmy Olomouc udělal jen pár dnů před svou smrtí něco, co právě sebevraždu do jisté míry zpochybňuje.

Dva dny před svou smrtí oslavil pětatřicetiny. Fotbal chtěl hrát ještě tři roky a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl nějaké problémy. Juraj Helanár byl přesto nalezen mrtvý minulou neděli ve Vrakunském lesoparku v Bratislavě.

 

Chvíli před svou smrtí si nechal spravit kopačky

 

Podivné je také to, co udělal asi deset dnů před touto nešťastnou událostí. "Přišel a dal mi kopačku, abych mu ji opravil. Byl si ji u mě spravit podruhé. Za opravu mi přinesl víno. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se o pár dnů později dozvím tu strašnou zprávu," vypověděl pro Pluska.sk obuvník Štefan Jankovics.

 

 

Štefan Jankovics Halenára dobře znal. Nemůže tak věřit tomu, že by si vzal život dobrovolně. Proč by si tedy nechával spravovat kopačky, když by pomýšlel na to, že spáchá sebevraždu? Je to tak jeden z dalších důvodů, které vedou veřejnosti k pochybnostem okolo celého případu. "Je tu i varianta, že ho někdo omámil a pomohl mu k úmrtí," uvedl pro web Šport24.sk nejmenovaný zdroj z policejního prostředí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program