Záhada Opravdu sebevražda?

Toto udělal Halenár pár dnů před smrtí. Vážně tedy sebevražda?

Juraj Halenár
Zdroj: Profimedia
Téma:

Smrt Juraje Halenára, historicky nejlepšího střelce slovenské fotbalové ligy, zůstává stále nerozluštěna. Soudní pitva, která byla nařízena, zkoumá, jestli šlo opravdu o sebevraždu. Stále se totiž pracuje i s variantou cizího zavinění. Bývalý slovenský reprezentant a někdejší útočník Sigmy Olomouc udělal jen pár dnů před svou smrtí něco, co právě sebevraždu do jisté míry zpochybňuje.

Dva dny před svou smrtí oslavil pětatřicetiny. Fotbal chtěl hrát ještě tři roky a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl nějaké problémy. Juraj Helanár byl přesto nalezen mrtvý minulou neděli ve Vrakunském lesoparku v Bratislavě.

 

Chvíli před svou smrtí si nechal spravit kopačky

 

Podivné je také to, co udělal asi deset dnů před touto nešťastnou událostí. "Přišel a dal mi kopačku, abych mu ji opravil. Byl si ji u mě spravit podruhé. Za opravu mi přinesl víno. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se o pár dnů později dozvím tu strašnou zprávu," vypověděl pro Pluska.sk obuvník Štefan Jankovics.

 

 

Štefan Jankovics Halenára dobře znal. Nemůže tak věřit tomu, že by si vzal život dobrovolně. Proč by si tedy nechával spravovat kopačky, když by pomýšlel na to, že spáchá sebevraždu? Je to tak jeden z dalších důvodů, které vedou veřejnosti k pochybnostem okolo celého případu. "Je tu i varianta, že ho někdo omámil a pomohl mu k úmrtí," uvedl pro web Šport24.sk nejmenovaný zdroj z policejního prostředí.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Gruzie - Fidži

   12:55 14:55
   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

   19:35

   NBA 2020

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   12:30 14:15
   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

   20:40

   Element (428)

Celý program