UFC Bývalí bojovníci

Tito "hrdinové" napadli McGregora zezadu! Jsou z týmu Khabiba

Zubaira Tukhugov, Islam Makhachev a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Dlouho očekávaný souboj Khabiba Nurmagomedova a Conora McGregora dopadl vítězstvím Dagestánce ve 4. kole. Poté, co zápas skončil, vyskočil Khabib z klece a vyvolal šarvátku v hledišti. Všemu měly předcházet urážky McGregorova trenéra Dillona Danise směrem k Nurmagomedovi. A aby těch potyček nebylo málo, tři muži z týmu vítěze šli napadnout hvězdného Ira. O koho šlo? Už je jasno!

Ti tři výtečníci, kteří šli po Conorovi McGregorovi a napadli ho zezadu, jsou Zubaira Tukhugov, Islam Makhachev a Abubakar Nurmagomedov (bratranec Khabiba). Všichni patří do týmu Khabiba Nurmagomedova - první dva jsou jeho sparing partneři. Navíc oba bojovali v UFC.

 

Takhle k incidentu došlo:

 

Zubaira Tukhugov je sedmadvacetiletý Rus, který se v oktagonu objevil naposledy v květnu 2016, když byl po třech výhrách v UFC poražen Brazilcem Renatem Moicanem.

 

Zubaira Tukhugov
Zdroj: Profimedia Zubaira Tukhugov

 

Islam Makhachev je rovněž sedmadvacetiletý Rus. Během svého sportovního života se vedle MMA věnoval také judu a sambu. V tom posledním zmíněném bojovém umění je dokonce mistr světa. V UFC si zapsal pět vítězných zápasů ze šesti absolvovaných.

 

Islam Makhachev
Zdroj: Profimedia Islam Makhachev

 

Osmadvacetiletý Abubakar Nurmagomedov je bratranec Khabiba a rovněž bojovník. Věnuje se také dlouhé roky MMA, ale v UFC nikdy nebojoval.

 

Abubakar Nurmagomedov
Zdroj: Twitter Abubakar Nurmagomedov

 

Incidentem po zápase Nurmagomedova a McGregora pro dva kumpány z Khabibova týmu kariéra v UFC skončila. "Ti, kteří skočili do klece a napadli Conora, už nebudou v UFC nikdy bojovat," cituje slova šéfa UFC Dany Whitea deník Mirror. "Pracoval jsem tvrdě na propagaci tohoto sportu a tohle je naprosto nenormální," mrzelo Whitea chování agresorů, kterým vystavil doživotní stopku.

 

 

Abubakar, Tukhugov i Makhachev byli zpacifikováni policií a zadrženi. Když však Conor McGregor odmítl jejich obvinění, byli zase propuštěni na svobodu. Následky si za to však ponese Khabib. Tomu může být odebrána licence UFC, pás šampiona, ale v nejhorším případě mu hrozí i vězení.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program