UFC Bývalí bojovníci

Tito "hrdinové" napadli McGregora zezadu! Jsou z týmu Khabiba

Zubaira Tukhugov, Islam Makhachev a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

Dlouho očekávaný souboj Khabiba Nurmagomedova a Conora McGregora dopadl vítězstvím Dagestánce ve 4. kole. Poté, co zápas skončil, vyskočil Khabib z klece a vyvolal šarvátku v hledišti. Všemu měly předcházet urážky McGregorova trenéra Dillona Danise směrem k Nurmagomedovi. A aby těch potyček nebylo málo, tři muži z týmu vítěze šli napadnout hvězdného Ira. O koho šlo? Už je jasno!

Ti tři výtečníci, kteří šli po Conorovi McGregorovi a napadli ho zezadu, jsou Zubaira Tukhugov, Islam Makhachev a Abubakar Nurmagomedov (bratranec Khabiba). Všichni patří do týmu Khabiba Nurmagomedova - první dva jsou jeho sparing partneři. Navíc oba bojovali v UFC.

 

Takhle k incidentu došlo:

 

Zubaira Tukhugov je sedmadvacetiletý Rus, který se v oktagonu objevil naposledy v květnu 2016, když byl po třech výhrách v UFC poražen Brazilcem Renatem Moicanem.

 

 

Islam Makhachev je rovněž sedmadvacetiletý Rus. Během svého sportovního života se vedle MMA věnoval také judu a sambu. V tom posledním zmíněném bojovém umění je dokonce mistr světa. V UFC si zapsal pět vítězných zápasů ze šesti absolvovaných.

 

 

Osmadvacetiletý Abubakar Nurmagomedov je bratranec Khabiba a rovněž bojovník. Věnuje se také dlouhé roky MMA, ale v UFC nikdy nebojoval.

 

 

Incidentem po zápase Nurmagomedova a McGregora pro dva kumpány z Khabibova týmu kariéra v UFC skončila. "Ti, kteří skočili do klece a napadli Conora, už nebudou v UFC nikdy bojovat," cituje slova šéfa UFC Dany Whitea deník Mirror. "Pracoval jsem tvrdě na propagaci tohoto sportu a tohle je naprosto nenormální," mrzelo Whitea chování agresorů, kterým vystavil doživotní stopku.

 

 

Abubakar, Tukhugov i Makhachev byli zpacifikováni policií a zadrženi. Když však Conor McGregor odmítl jejich obvinění, byli zase propuštěni na svobodu. Následky si za to však ponese Khabib. Tomu může být odebrána licence UFC, pás šampiona, ale v nejhorším případě mu hrozí i vězení.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program