Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Skok Aleš
Aleš Skok
20.12. 2020 20:23

Slavia může slavit i ve druhém derby v letošní sezóně. I díky gólu Simy dokázala porazit Bohemians 2:1. To fotbalisté Plzně v minulém kole deklasovali Teplice, nyní s debaklem odjíždí. Na Slovácko nestačili od první minuty a nakonec prohráli 0:4. Za to Teplice se po sedmičce oklepaly a porazily doma Brno.

První tým tabulky pražská Slavia uspěla i ve druhém derby letošní sezóny. V souboji s Bohemians ji pomohl skvělý úvod, když se hned v sedmé minutě trefil technicky Abdallah Sima.

Klokani postupně vyrovnali hru, přesto ve druhém poločase znovu inkasovali. Sima našel v úniku Lukáše Provoda, který krásným lobem zvýšil na 2:0. Jenže hned o dvě minuty později dokázali hosté snížit zásluhou Petra Hronka. Domácím sice v závěru byla odpískaná penalta, ale po přezkoumání VAR byl odvolaná. Sešívaní tak nakonec zvítězili 2:1 a stále mají před druhou Spartou pětibodový náskok.

Slovácko zaskočilo Plzeň už v jedenácté minutě. Ránu Petržely vyrazil Hruška jen před sebe a tam už neměl problém s dorážkou Jan Kalabiška. Další gól přišel až ve druhém poločase. Sadílek našel na zadní tyči Stanislava Hofmanna ten už se zblízka nemýlil.

Ještě větší trable přišly pro Plzeň v 78. minutě, kdy se vykartoval Havel. A domácí přesilovku využili už po dvou minutách. Skvělý výkon korunoval gólem Lukáš Sadílek. V poslední minutě o sobě dal vědět opět Sadílek, který dal do druhé vlny na Filipa Kubalu a ten propálil Hrušku počtvrté. Plzeň je tak stále na pátém místě, Slovácko se posunulo na devátou příčku.

Teplice hodily za hlavu poslední výsledek z Plzní a v zápase s Brnem získaly tři body po vítězství 1:0. V posledním odehraném zápase Pardubice remizovaly v Ďolíčku se Zlínem bez branek.