ms 2019 šampioni z kola ven

Totální demolice: Obr Hansen zničil Francii, sám dal 12 gólů

Mikkel Hansen

Házenkáři Dánska rozdrtili v semifinále mistrovství světa v Hamburku obhájce titulu Francii 38:30 a v neděli si zahrají o poslední velké zlato, které jim chybí ve sbírce. Seveřany v repríze olympijského finále z Ria táhl nezastavitelný Mikkel Hansen, autor 12 gólů.

V nedělním finále na domácí půdě v Herningu si olympijští šampioni zahrají s vítězem druhého semifinále mezi Německem a Norskem.

Dánové od začátku semifinále dokazovali, že je mistrovství světa zastihlo v lepší formě než Francii. Výběr galského kohouta citelně postrádal ofenzivní schopnosti kanonýra Nikoly Karabatice, který se sice uzdravil ze zranění nohy, ale do hry na šampionátu zasahuje minimálně.

Francouzi se v první půli nechali rozhodit několika verdikty rozhodčích a od úvodu výrazně ztráceli. Dánové v první půli úspěšně zakončili 81 procent útoků a vytvořili se díky tomu šestibrankový náskok 21:15.

Spoléhali se hlavně na nezastavitelného Hansena. Jednatřicetiletá spojka skórovala v úvodním dějství sedmkrát a dalších pět gólů přidala po pauze. Seveřané v druhé půli dvakrát odskočili dokonce na rozdíl deseti branek a závěr si vychutnali.

Francii oplatili loňskou porážku z utkání o bronz na mistrovství Evropy a navázali na výhru z finále olympijských her v roce 2016. V neděli budou usilovat o poslední zlato, které jim v bohaté sbírce schází. Francie naopak na třetí triumf z mistrovství světa po sobě nedosáhne.