kritika takhle to prý bylo

Tomu se říká vděk: Jankto natřel Jarolíma, ho vzal do repre!

Jakub Jankto a Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Jakub Jankto a Karel Jarolím
Téma:

Tohle si Karel Jarolím asi nechtěl přečíst. Před rokem a půl vytáhl do národního týmu talentovaného mladíka z italské ligy. Teď mu to Jakub Jankto vrátil. Pokud se doposud mlčelo o tom, jak fungovala reprezentace dřív, tak teď to Jankto řekl na plná ústa.

Chaos, bez systému. Tak podle mladíka Jankta vypadaly zápasy reprezentace za éry Karla Jarolíma. Vůbec se na fotbalistu Udine nemusíte zlobit za nějakou prostořekost. Prostě občas řekne věci tak jak jsou, i když se za ně někdy poté musí omluvit. Třeba jako v případě popisování situace v italském Udine, kde fotbalisty zavřelo klubové vedení do nedůstojných podmínek..


Tady ale mluvil Jankto o národním týmu. Otevřeně, bez zábran: „Když se podíváte na ty zápasy, co jsme hráli za pana Jarolíma, tak tam prostě byl trochu chaos, že hráči pořádně nevědeli, kde mají pořádně běhat. Kdežto pan Šilhavý připravil mužstvo dobře, kompaktně,“ sdělil po utkání v Gdaňsku, kdy Češi porazili Polsko 1:0 a pokazili oslavu 100. zápasu v reprezentaci třeba i slavnému kanonýrovi Robertovi Lewandowskému.


Kritika Karla Jarolíma možná bývalého trenéra trenéra bolí. Vždyť právě on dal Janktovi první šanci. To už si možná moc fotbalových fanoušků neuvědomuje. Naopak víc se vždy mluvilo o Jarolímově platu, který měl být 641 tisíc korun měsíčně. A teď tedy to spojení: Chaos bez systému za více než půl milionu měsíčně…


Na druhou stranu Jankto naznačil i to, co vyžaduje Jaroslav Šilhavý po svém týmu a je zřejmé, že se v reprezenatci začíná od základů. Tedy od dobré obrany, od bojovnosti. „My musíme začít od jednodušších věcí, musíme hrát jako tým. Musíme čekat dobře v bloku a čekat na ty šance…“ vyprávěl Jakub Jankto.


Každý fotbalista ví, že bránit je jednodušší než dávat góly. Nadstavba tedy Jaroslava Šilhavého ještě čeká. Zda to zvládne líp než Karel Jarolím, ukáží další měsíce.


Jedno ale pro Šilhavého hraje. Hráči za ním jdou, mají ho rádi a respektují jeho pokyny. Jsou rádi za jeho otevřenou povahu, komunikaci. Je vidět, že v současném českém týmu je dobrá nálada a také to, že jím funguje metoda cukru než biče.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program