Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.10. 2016 12:20
novasport 2 australská událost roku

Tomáš Ripcsik: Velký den ragby nadešel, vítěz může být jen jeden

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

V neděli budeme svědky vyvrcholení nejkvalitnější soutěže na světe v Rugby League, třináctkovém rugby, australské NRL Telstra Premiership. Do Grand Final, každoročního největšího dne australského Rugby League, se probojovaly týmy, které skončily v základní soutěži na prvním a třetím místě, Melbourne Storm a Cronulla-Sutherland Sharks.

Na NOVA Sport jsme v průběhu tohoto roku mohli poprvé v historii českého sportovního vysílání sledovat zápasy všech 26 kol základní části a tří kol finálové série.


Stejně tak i zápasy State of Origin (tradiční série 3 prestižních zápasů dvou největších australských států New South Wales a Queensland). Pro spoustu diváků, kteří nikdy tuto formu Rugby neviděli, to mohlo být něco nového, netradičního a zajímavého.


Rugby League je zrychlenou a jednodušší verzí bratrského Rugby Union. Tento sport je snadno pochopitelný pro diváka. Hra je velice dynamická, plná tvrdých kontaktů. Hráči jsou perfektně trénovaní atleti, předvádějící výkony na samé hranici fyzických možností a jsou úžasně technicky vybavení. Hraje se ve třinácti hráčích na každé straně. Hra je okleštěná o složité a nepřehledné auty, tlačené mlýny, rucky a mauly. Každá strana má šest pokusů na překonání soupeřovy obrany, a pak musí útočící tým kopnout míč do soupeřovy obrany nebo ho ztrácí.


Každá fáze je ukončena složením nebo zastavením hráče, který nese míč. V útočné fázi se kombinují rychlé a průrazné běhy do soupeřovy obrany, krátké i dlouhé přihrávky a kopy různých stylů. Počet útoků je tedy limitován a díky tomu všechny týmy hrají velice rychlou a atraktivní hru, která se přelévá ze strany na stranu a zvedá všechny diváky na stadionu ze sedaček.

 


Celá soutěž NRL Telstra Premiership je skvěle organizovaná, všechny týmy jsou naprosto vyrovnané a nikdo nikdy neví, kdo nakonec vyhraje. Společně s plnými stadióny a velkou základnou fanoušků tato soutěž nabízí neskutečně atraktivní, dramatickou a dech beroucí podívanou v průběhu celé sezóny.


V neděli se můžeme se těšit na úžasnou podívanou v přímém přenosu na NOVA Sport 2 od 10:25.


Vítěz Grand Finále může být pouze jeden.

Pro tým Sharks to může být první historický úspěch a důstojné rozloučení s dvěma oporami, které končí svojí aktivní kariéru, kapitánem Paulem Gallenem a mlynářem Michaelem Ennisem.


Pro Storm zase další úspěch, hlavně pro jejich dlouholeté ikony, kapitána Camerona Smitha a Coopera Cronka (oba mají na svém kontě 300 zápasů v NRL).


Kdo vyhraje? Je to 50:50. Ani jeden tým není vyložený favorit. Oba týmy mají stejné šance a my se můžeme těšit, že budeme moci sledovat tuto bezvadnou podívanou v přímém přenosu na naší sportovní stanici.


Zveme proto všechny diváky ke skvělé podívané v neděli dopoledne!!!

 

Tomáš Ripcsik TN.cz