Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 12:40

Tomáš Ripcsik: V listopadu probíhají tradiční Rugby Union podzimní mezinárodní Testy

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Každý rok, už více než sto let přijíždějí týmy Rugby Union z jižní polokoule k přátelským oficiálním zápasům, které mají status Test Match. Tedy zápasy, které se započítávají do oficiální statistiky, ze které se určuje světový žebříček.

Tradičně se jedná o týmy Nového Zélandu – All Blacks, Austrálie – Wallabies, Jižní Afriky . Springbooks, Argentiny – Pumas. Hostí je týmy Anglie, Irska, Walesu, Skotska, Francie a Itálie.

Od devadesátých let kontingent týmů z jižní polokoule rozšířili i týmy Samoy, Tongy, Fiji, New Zealand Maories, Japonska, Kanady a USA.

V letošním roce dojde k rekordním 37 zápasům. V uplynulém týdnu se do série těchto zápasů oficiálně přidal i český tým, který při příležitosti oslav 90. let od založení rugby v ČR hostil tým Barbarians. To je další raritka v rugby světě. Je to tým, který se tvoří z internacionálů různých zemí pro různé příležitosti. Český tým prohrál 0:71 proti výběru, ve kterém byli hvězdy z týmů nejkvalitnější soutěže Super Rugby. Trenérem byl Robbie Deas, bývalý All Black a trenér Crusaders a Austrálie.

V letošním roce se utkají národní týmy i s kluby a zapojí se další týmy, které kvalitativně rostou – Gruzie, Portugalsko, Belgie, Rumunsko, Německo.

 

Budou zde soupeřit týmy tří výkonnostních kategorií, tzv. Tier 1, Tier 2 a Tier 3. A bude se hrát v pěti víkendech.
Na Nova Sportu jsme už v minulém týdnu mohli sledovat, jak Austrálie bez problému porazila Wales.

Tento víkend v sobotu 12.11. jsou na pořadu zápasy Wales vs Argentina a Irsko Canada.

V sobotu 19.11. Wales vs Japonsko, Irsko vs Nový Zéland.
A poslední sobotu 26.11. Skotsko vs Gruzie, Irsko vs Austrálie.
Dovolím si pozvat všechny diváky ke sledování napínavých mezinárodních přenosů v Rugby Union v živém vysílání Nova Sportu a užít si jedinečnou atmosféru těchto zápasů.

Bude to jedinečná podívaná !!!

 

Tomáš Ripcsik