Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tomáš ripcsik názory expertů

Tomáš Ripcsik: Tento víkend je před námi druhé kolo RBS 6 Nations

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

V sobotu a v neděli budeme opět fandit nejkvalitnějšímu evropskému turnaji RBS Six Nations - Poháru šesti národů.

V prvním kole došlo k prvnímu velkému překvapení. Favorizované Irsko podlehlo stále se zlepšujícímu Skotsku v jeho domácím prostředí. Byl to souboj dvou špičkových novozélandských trenérů Joe Schmidta a Verna Cottera. A samozřejmě hvězd obou týmů. Ve skotském dresu zářili Jonny Gray, kapitán Greig Laidlow a zadák Stuart Hogg. V irském dresu hráli skvěle Jack McGrath, Robbie Henshaw a Keith Earls. Utkání nabídlo úžasnou a dramatickou podívanou. Skoti dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce a ukázali, že v tomto ročníku se s nimi musí počítat.

V druhém sobotním zápasu si Anglie poradila s Francií. Byla to ohromná bitva, kde dominovala obrana obou týmů, proti které se útočná hra těžko prosazovala. Rozhodla silnější lavička týmu se znakem růže na prsou. Také větší hlad Anglie po vítězství, sehranost a domácí prostředí. Nejlepší hráči Anglie Owen Farrell, Maro Itoje a Mike Brown. V dresu Francie tvrdili muziku Louis Picamoles, Virimi Vakatawa a Scott Spedding.

V třetím, nedělním utkání hru hodně ovlivnil vytrvalý déšť. Po počátečním tlaku hostujícího Walesu se začala prosazovat domácí Itálie. Wales potvrdil roli favorita ve druhém poločase, kdy několika údery dostal domácí tým do kolen. Nejlepší hráči domácího týmu Maxime Mbanda, Edoardo Padovani. Wales Alun Wyn Jones, Sam Warburton a Scott Williams.

 

Ve druhém kole bude Wales hostit Anglii, Itálie Irsko a Francie Skotsko. Máme se na co těšit.

V první řadě hráči britských celků hrají o nominaci do týmu British and Irish Lions, výběru britských ostrovů, které letos v létě jede na turné na Nový Zéland. Tento tým jezdí na turné každé čtyři roky a to vždy pravidelně do Jižní Afriky, Austrálie a na Nový Zéland.

Anglie bude chtít potvrdit svojí dominanci a půjde tvrdě za vítězstvím. Mají před sebou také velkou výzvu v podobě počtu vyhraných zápasů v řadě. Můžou překonat loňský rekord legendárních All Blacks (18 vítězství). Wales si samozřejmě bude chtít uchovat naději na vítězství v letošním ročníku. Tým na to má a s podporou domácích fanoušků můžou domácí odvěkého rivala porazit.

Ve druhém zápasu Irsko musí v Itálii vyhrát. Nic jiného jim nezbývá. V tomto utkání jsou Irové jasným favoritem. Toto utkání bude pikantní zejména pro nového trenéra domácího týmu Conora O´Shee. Ten Irsko reprezentoval v letech 1993 až 2000 a má na svém kontě 35 startů v zeleném dresu. Jsem moc zvědavý, jestli si v tomto zápase bude před zápasem opět broukat italskou hymnu.

Pravděpodobně největším otazníkem zůstává, kdo je favoritem nedělního utkání Francie vs Skotsko. Kostru hostujícího týmu tvoří hráči Glasgow Warriors, kteří si letos v Champions Cupu s přehledem poradili s francouzským mistrem Racing 92. Francie je v domácím prostředí velice silná a na týmu se začíná projevovat rukopis domácího trenéra, úžasného stratéga Guye Novese. Tým skvěle brání a dokáže i nebezpečně zaútočit. Skoti jsou na tom podobně a v Paříži můžou opět překvapit.

Jak budou probíhat všechny zápasy, můžete opět sledovat živě na Nova Sport 1 a Voyo. Bude to stát za to. Letošní ročník naplňuje všechna očekávání. Souboje evropské špičky jsou bezvadnou ukázkou moderního ragby. Těšíme se a zveme Vás!

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:30 16:30

   The Boodles 2019

   16:30

   RunTour – Ostrava

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program