Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.6. 2017 18:44
blog Názory expertů

Tomáš Ripcsik: Rugby League - State of Origin – Zápas číslo 2

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

Už zítra můžeme sledovat v přímém přenosu druhý zápas prestižní série State of Origin. Soutěž, ve které proti sobě hrají dva největší australské státy New South Wales a Queensland. Týmy se jmenují podle barvy dresů Blues a Maroons. Tedy modří a vínový.

První utkání, které se hrálo poslední květnovou středu, nabídlo perfektní podívanou. Velice rychlé a komplexní Rugby League. Hrálo se v neskutečném tempu. Hra se rychle přelévala za strany na stranu. Mohli jsme vidět spoustu povedených kombinací. Rychlé přihrávky a kvalitní kopy. Odvážné průniky. Tvrdé a nekompromisní skládky. Kontakty, při kterých se jiskřilo. Emoce, jak na hřišti, tak v hledišti. Prostě vše, co k této lahůdkové hře patří.

 

Po zásluze dominoval tým Blues, kterému se podařilo využít oslabení Maroons, kteří hráli bez několika zraněných hráčů a dokázali vyhrát na hřišti soupeře. Blues předvedli sebejistý výkon, jak v útoku, tak i v obraně. Byli jasně lepším týmem. Hráči Queenslandu se tentokrát museli sklonit před svým soupeřem. Bylo to poprvé po dlouhé době, kdy Blues jednoznačně přehráli svého zkušenějšího soupeře.
Blues předvedli skvělou kolektivní práci. Hodně vidět byl Andrew Fifita, který připravil dvě položení. Hru bezvadně řídil a organizoval mlynář Nathan Peats. Tomu zdárně sekundovali spojky James Malony a Mitchell Pierce. Pak ještě zářili centři Josh Dugan a Jarryd Hayne. Muziku tvrdil i kapitán Boyd Cordner, který táhnul svůj tým svým neuvěřitelnou tvrdostí a bojovností. A jasně nejlepší výkon předvedl zadák James Tedesco, který jako první hráč v historii uběhnul víc jak 200 metrů. A ještě vytáhnul z rukávu tři neuvěřitelné skládky, kdy zabránil svému soupeři v položení a zachránil svůj tým od pohromy.

 

Tým Marrons nastoupil bez své zraněné superstar Jonathana Thurstona a na jeho hře to bylo znát. Zkušení hráči Queenslandu předvedli profesorský výkon, kterému chyběla větší touha po vítězství. Debut Anthonyho Milforda, který je úžasný v dresu Broncos se moc nepovedl. Stejně tak i Darius Boyd nebyl moc vidět. Relativně dobře hráli i Josh Paplii a Josh McQuire. Další superstars Cameron Smith a Cooper Cronk byli vidět, ale proti rozjeté mašině New South Walesu nemohli vyhrát sami. Ale Blues měli prostě svůj velký den.

 

Tentokrát se hraje na domácím stadiónu Blues ANZ Stadium v Sydney. Stánek, který má úžasnou atmosféru a hráče Queenslandu, čeká těžká zkouška. Musejí vyhrát, aby si zachovali šanci vyhrát celou sérii, která se hraje na tři zápasy. Tým Blues si hodně věří. Jak hráči, tak i trenéři a fanoušci chtějí po dlouhé době celou sérii opět ovládnout. Budou nastupovat ve stejné sestavě, která před třemi týdny ovládla soupeřovo domácí prostředí. Teď by měli mít pozici ještě snadnější. Fanoušci NSW dokáží vytvořit hlučnou a povzbuzující kulisu.

 

V týmu Maroons je hodně změn. Vrací se Jonathan Thurston. Do týmu byly povolání Cohen Hess, Gavin Cooper, Valentine Holme, Tim Glasby a hlavně hvězdný Billy Slater, který nehrál celou loňskou sezonu, kvůli zranění a letos se vrátil ve velkém stylu.

Sestavy:
New South Wales Blues

1. James Tedesco, 2. Blake Ferguson, 3. Josh Dugan, 4. Jarryd Hayne, 5. Brett Morris, 6. James Maloney, 7. Mitchell Pearce, 8. Aaron Woods, 9. Nathan Peats, 10. Andrew Fifita, 11. Josh Jackson, 12. Boyd Cordner (c), 13. Tyson Frizell
Interchange: 14. David Klemmer, 15. Wade Graham, 16. Jake Trbojevic, 17. Jack Bird

Queensland Maroons
1. Billy Slater, 2. Valentine Holmes, 3. Will Chambers, 4. Darius Boyd, 5. Dane Gagai, 6. Johnathan Thurston, 7. Cooper Cronk, 8. Dylan Napa, 9. Cameron Smith (c), 10. Jarrod Wallace, 11. Gavin Cooper, 12. Matt Gillett, 13. Josh McGuire
Interchange: 14. Michael Morgan, 15. Josh Papalii, 16. Coen Hess, 17. Tim Glasby

Jak to dopadne, můžete sledovat zítra, ve středu 21. 6. v 12:15 v přímém přenosu. Srdečně Vás zveme ke sledování této každoroční bezvadné bitvy. Čeká nás úžasná a napínavá podívaná. A vy díky Nova Sportu můžete být u toho !!!
 

s přispěním Kristýny Fantové

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:55 16:35

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

   17:35

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   17:50

   RunTour – České Budějovice

 • Nova Sport 2

  • 16:10 16:25

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

Celý Program