Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Blog Názory expertů

Tomáš Ripcsik: Pozvánka? Další kolo play-off australské NRL!

Tomáš Ripcsik
Zdroj: Nova Sport
Tomáš Ripcsik

V minulém týdnu jsme na Nova Sport a Voyo mohli sledovat všechny čtyři zápasy prvního kola play-off nejlepší světové soutěže Rugby League. Utkání nabídla neskutečně kvalitní a ohromně vyrovnanou podívanou. Opět se potvrdilo, že každý může porazit každého. A že předvídat vítězství jakéhokoliv týmu je skoro bláhovost.

První dva týmy základní části - Storm a Roosters - musely vynaložit ohromné úsilí, aby postoupily přímo do semifinále a získaly jeden týden tréninku navíc. Jak Roosters, tak i Storm ve druhém poločase prohrávaly a otáčely nepříznivý vývoj utkání. Jejich soupeři z těchto zápasů - Eels a Broncos - budou mít ještě jednu šanci na postup do semifinále. I přes svoji prohru. To jim zajistilo postavení na třetím a čtvrtém místě v základní části.

 


V dalších zápasech, kde se utkaly týmy z pátého až osmého místa, se už hrálo o vše. Panthers dokázali přehrát Manly v samotném závěru. V souboji obhájců titulu a šampiónů z roku 2015 se nakonec radovali Cowboys. Hrálo se prodloužení na dvakrát pět minut a Cowboys v něm dokázali dát kop ze hry a vyhráli nejtěsnějším jednobodovým rozdílem.

 


Tento týden jsou na pořadu tyto zápasy: V pátek od 11:50 Broncos proti Panthers a v sobotuod 11:35 Eels proti Cowboys. Tedy zápasy třetího proti sedmému a čtvrtého proti osmému týmu základní části.

 

 

V týmu Broncos nebude hrát opět kapitán Darius Boyd, který má stále natažený hamstring. Broncos mají přesto velice dobře sehraný tým, na mlynáři bude hrát opět Ben Hunt. Na spojkách hračičky Benji Marshall a Anthony Milford. Na ostatních pozicích nejsou velké změny. Určitě budou hodně vidět Adam Blair, Matt Gillett nebo Josh McGuire. V zápase proti Roosters hrál bezvadně na zadáku maličký Kodi Nikorima. Na centři James Roberts a Tautau Moga.

 


Panthers překvapili Sea Eagles velkou aktivitou a i když hráli bez své největší hvězdy Matta Moylena, byli hodně vidět tahouni James Tamou, Peter Wallace, Trent Merrin, Tyrone Peachey, Josh Mansour a hlavně nejlépe bodující hráč celé soutěže Nathat Cleary. Panther hráli hodně kolektivně a postup do dalšího kola si rozhodně zasloužili.

 

 


Obě mužstva nastupují ve stejných sestavách, jako minulý týden. Lepší bilanci ve vzájemných zápasech mají Broncos. Od roku 1998 se oba týmy střetly třiatřicetkrát. Broncos vyhráli dvacetkrát. Panthers dvanáctkrát. Jednou byla remíza. Hraje se na domovském stadionu Broncos Suncorp Stadium v Brisbany. Broncos by měli postoupit do semifinále, které vítěz tohoto zápasu hrát další týden proti Melbourne Storm.

 


V sobotním utkání to budou mít Eels proti Cowboys hodně těžké. Eels dokázali dostat Storm minulý týden pod ohromný tlak a teď budou chtít opět ukázat svojí devastující sílu. V minulém zápase hráli skvěle Cameron King, Manu Ma´u, Nathan Brown, Corey Norman, Michael Jennings, Semi Radradra, Will Smith a asi nejlepší muž na hřišti Mitchell Moses.

 


Cowboys dokázali vyřadit obhájce titulu Sharks také neuvěřitelnou kolektivní hrou. Vyčnívali Kyle Feldt, Te Maire Martin, Michael Morgan, Ethan Lowe, Gavin Copper. Výkon z úplně jiné planety předvedl Jason Taumalolo,který ukázal, proč je tak trenéry i fanoušky Cowboys ceněn. To jak se dokázal prosadit proti čtyřem obráncům a položit srovnávací try byl doslova nadlidský počin.

 


Tento zápas bude možná ještě víc vyrovnaný než ten páteční. Stejně tak jako jejich dosavadní historie. Oba týmy se dosud střetly v třiceti pěti zápasech. Obě mužstva vyhrála po sedmnácti utkáních a jedno skončilo remízou. V tomto zápase víc věřím Cowboys, kteří mají větší zkušenosti se zápasy play-off.

 


To, kdo postoupí do semifinále, které se hrají příští víkend, budete moc opět sledovat živě na Nova Sport a Voyo. NRL je neskutečně vyrovnaná a zábavná soutěž. Bude to opět nervy drásající podívaná. Kdo se přidá ke Storm a Roosters se dozvíme už zítra a v sobotu. Srdečně vás všechny zveme!

Tomáš Ripcsik TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program