Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 7. 2018
fotbal Pozvánka od prezidenta

Dárek pro zachráněné fotbalisty z Thajska: Skvělý zážitek od FIFA!

Gianni Infantino
Zdroj: profimedia.cz

Teprve před pár dny byla zachráněna parta 13 fotbalistů, kteří strávili několik dní v zatopené jeskyni v Thajsku. Prezident FIFA Gianni Infantino už stačil pozvat chlapce na finálový zápas mistrovství světa. Jenže narazil na negativní odezvu na sociálních sítích a ze všeho sešlo. Zkusil to tak podruhé. Pozval tým i s trenérem na zářijový galavečer FIFA v Londýně a zřejmě to tentokrát vyjde.

Fotbalisté mezi 11 a 16 lety zmizeli spolu s 25letým trenérem po tréninku na konci června. Podle některých zpráv šli prý prozkoumat jeskynní komplex jako dárek pro jednoho z hráčů, který měl zrovna narozeniny. Jenže jeskyni zatopila voda a tým se najednou neměl jak dostat ven.
 

Do záchranné akce se zapojilo 90 záchranářů a naštěstí se povedlo. Příběh thajských klučinů a jejich kouče se dotkl i prezidenta FIFA Gianna Infantina. „Celý svět je sledoval a modlil se za ně. Naštěstí to mělo šťastný konec,“ prohlásil boss světového fotbalu.

 

 

Infantino dokonce pozval celou partu, která nyní ještě tráví krátký čas v nemocnici, na finále světového šampionátu v Rusku. Jenže si nepodal ruku s lidmi na internetu. Podle nich by měli prý na finálový zápas dorazit spíše záchranáři.

 

 

Ale prezident FIFA to zkusil znovu. „Byli pozvání na finále, jenže nemohou přijít. Dorazí ale v září do Londýna na Ceny FIFA The Best,“ potvrdil Gianni Infantino. V Londýně se Thajci potkají s fotbalovými legendami a těmi největšími současnými hvězdami světového fotbalu na předávání cen za uplynulou sezonu.
 

Chlapci a trenér mají teď za sebou zřejmě nejhorší dny ve svých životech. Teď už pro ně bude všechno jen lepší. Snad celá akce vyjde a oni se do Londýna mezi fotbalovou elitu skutečně dostanou.

med TN.cz