Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.11. 2016 20:45
nova sport světová série v pokeru

Tohle opravdu mrzí, povzdechl si Vojta... A vydělal 48 milionů!

Zdroj: TV Nova

Vojtěch Růžička, který se teprve jako druhý Čech v historii probojoval do Světové série v pokeru, skončil na pátém místě. V pondělním předposledním finálovém kole mu nevyšla strategie a do dnešního závěrečného boje nejlepší trojice nepostoupil. Mrzet ho to ale zase tolik nemusí, z Las Vegas si totiž odváží 1,9 milionů dolarů, což je zhruba 48 milionů korun!

Růžička byl teprve druhým Čechem v historii, který se do Světové série v pokeru (WSOP) probojoval. Do předposledního kola, jež začalo v Las Vegas v pondělí večer (dnes nad ránem SEČ), vstupoval ze třetí příčky. V jedné z her mu však nevyšel pokus o blafování a nezbyl mu dostatek žetonů na další hru.

Vojtech Ruzicka twitter
Zdroj: Twitter "Tak tohle opravdu mrzí. Jsem si jistý, že taktika byla správná. Byla to báječná zkušenost."

Do závěrečného souboje postoupila trojice Američanů, se suverénně prvním Qui Nguyenem ještě Cliff Josephy a Gordon Vajo. Na vítěze, který na světovém pokerovém trůnu vystřídá Joea McKeehena, čeká osm milionů dolarů (asi 197,6 milionů korun) a vysoce ceněný šampionský náramek. Druhý hráč získá 4,66 milionu dolarů.

 

 

Letošní WSOP začala 9. července a zapojilo se do ní 6737 hráčů ze 79 zemí, počet účastníků tak byl pátý nejvyšší v historii

mm TN.cz