sportovní vzor

Tohle není boj, který můžeme podcenit, říká o koronaviru Holloway

UFC zápasník Max Holloway
Zdroj: Profimedia
UFC zápasník Max Holloway
David Chmátal
David Chmátal
17.3. 2020 12:10
Téma:
UFC

V temných časech, jako ty, které nastaly po vypuknutí pandemie koronaviru, je na společenských idolech, aby vystoupili jako hrdinové z davu a dodali svým svým fanouškům odvahu a šli příkladem. A přesně to udělal bývalý šampion pérové váhy UFC Max Holloway.

 UFC po tvrdohlavém boji ustoupila a s obavou o zdraví pracovníků i zápasníků se podvolili světovým omezením. Dana White oznámil zrušení tří nadcházející eventů. MMA, stejně jako ostatní sporty, dostává jednu ránu za druhou.
 

V těžké době se z Havaje ohlásil bojovník Max Holloway (21-5)! Ikona moderního MMA se o své zdraví nebojí, ale připomněl, že na světě nejsme sami.
 

Tohle napsal o koronaviru Holloway na svůj Instagram:

„Nemyslím si, že by nějaký doktor řekl, že koronavirus je nebezpečnější než živit se zápasením. Abych byl upřímný tak se nebojím. Je to akorát 10x silnější chřipka, která je víc smrtící. No a co? Každý den se vystavuju většímu nebezpečí.“

„Ale zároveň vím, že to není jen o mě. Já to zvládnu. Ale nemusím mít symptomy a můžu nakazit moji babičku a ta to zvládnout nemusí. A pak co? Žádný UFC titul mi nepomůže vyrovnat se s takovou odpovědností.“

„Není to o nás, co jsme silní. Je to o lidech, kteří by to nedokázali překonat. Takže je na nás, abychom udělali maximum pro jejích ochranu. Berte prosím vážně nutnost dodržování vzdálenosti. Chovejte se, jako byste byli nemocní. Držte se dál od ostatních a chraňte sebe i druhé,“

„Tohle není cvičení, tohle je boj. Víte, že já miluju těžké zápasy, ale tohle není ten, který se může podcenit. Čím rychleji dokážeme zpomalit šíření, tím rychleji se vše vrátí do normálnu.“Upřímným a pravdivým vyjádřením Holloway ukázal, co obnáší role šampiona. Není to jen o výkonu v kleci, ale i o příkladu ostatním. Zkrátka během probíhající pandemie je lepší nepanikařit a být víc jako Max.

Holloway držel titul pérové váhy (do 66) od roku 2016 čtyřikrát ho úspešně obhájil až 14. prosince 2019 podlehl po pěti kolech vyzyvateli Alexandrovi Volkanovskimu (21-1). Až pomine hrozba koronaviru, uskuteční se jejich odveta.

 

tn.cz / ČTK / anš

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program