Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa manýry hokejového boha

Tohle může jenom Jágr: Po buly míří do VIPu, dál věří skořápce

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Některým se to nelíbí, druzí ho chápou. Jaromír Jágr po tvrdém střetu s Markem Sikorou stále nemůže naplno hrát a v hokejové WSM lize sbírá povinné starty po sekundách. Sám řekl, že tak ostrý zákrok by nečekal ani v NHL, ale jeho kamarád Petr Nedvěd na druhou stranu říká, že chyba je u čísla 68…

Poslední sezona Jaromíra Jágra je plná rozpaků. V NHL měl smůlu, zastavilo ho zranění a po návratu domů na Kladno se o hokejové ikoně mluví čím dál víc spíš kvůli nehokejovým záležitostem. 


Při startu play off první hokejové ligy totiž začali kladenští Rytíři praktikovat avizovaný scénář sbírání startů pro svou nejdůležitější personu. Jágr hrát nemůže, ale i když je v podstatě na marodce, nastupuje po úvodní buly na led a díky vteřinkám sbírá zápasy, které jsou potřebné pro případný start v baráži o extraligu.

16

GALERIE: Jaromír Jágr dostal dort od fanynky

Zdroj: Profimedia / instagram

Jaromír Jágr - 3

Hodnocení:


Počty jsou jednoduché: Jágr musí odehrát 15 zápasů za Rytíře, aby mu vedení ligy povolilo start. Aktuálně i díky sklouznutí má na kontě 7 zápasů, OSM ještě zbývá. Jak je nabrat? Právě třeba takhle. Nechat se postavit na úvodní buly, co nejrychleji zmizet z ledu a posadit se do VIP prostor a pak s úsměvem sledovat zápas vedle kamarádů.


A pak ještě jedna věc: hlavně sérii s Prostějovem a následné semifinále nevyhrát 4:0 na zápasy.


Dost paradoxní. Pokud to Kladnu půjde, bude muset nějaký zápas třeba i vypustit… A kdoví, jak na to zareagují sázkové kanceláře. Vyhodí zápas z nabídky?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Ale co, v Česku prostě často platí, že co není zakázané, je povolené.


Anketa

Vadí vám Jágrův přístup při sbírání startů?

Hlasovalo 480 lidí.
A to je i případ Jágrovy přilby, kterou tak rád nasazuje na hlavu. Stará skořápka ale i podle Petra Nedvěda mohla za neštěstí, které se hokejové ikoně v utkání Kladna s Havířovem stalo. „Je lehoučká, příjemná, sedí ti hezky na hlavě. Ale je jak z doby kamenný, s takovou hráli za krále klacka. Na ochranu hlavy je dost zoufalá. S touhle helmou by Džegy asi neměl hrát,“ vyprávěl Nedvěd v rozhovoru s idnes.cz. Sám prý po jednom tvrdém nárazu tenhle tym přilby odložil a začal nosit modernější vybavení.


Jágr přitom mluvil o tom, že střet, který prožil s Markem Sikorou mohlo být mementem. „Na jednu stranu jsem rád, že se to stalo, i když bych nechtěl být zraněný. Já si myslím, že hokej se hrozně moc změnil. Hráči jsou rychlejší a silnější a tyto nárazy vzhledem k respektování hráčů by se měly pískat. Je jen otázka času, kdy místo nosítek přivezou frajeři rakev,“ řekl webu isport.cz.

Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK/Profimedia/RytířTV

Jágrovi ale kamarád Petr Nedvěd oponuje. „Zrušit dohrávaní u mantinelu, to je těžký... Shodli jsme se, že to faul nebyl. Tak když to není faul, tak co tam chcete řešit? Mám vůči Džegymu obrovský respekt, je to kamarád, ale řeší se to jenom kvůli tomu, že jde o něj,“ sdělil bez známek zaujatosti.


Tak si vyberte. Jágr dál zůstává hokejovým Bohem. Jenže události posledních dnů jdou prostě tak nějak proti němu...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:25 12:55

   Off-road Maraton (2)

   12:55

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program