Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2016 15:53
galerie kolosální stavba

Větší fotbalový stadion nenajdete! Messi a spol. si tu ale asi nekopnou

Stadion 1. máje
Zdroj: Twitter

Víte, kde leží největší fotbalový stadion světa? Myslíte si, že je to Maracaná, či snad barcelonský Nou Camp? Ale jděte, největší aréna, alespoň co se kapacity týče, neleží v žádné fotbalu zaslíbené zemi. A ty největší světové hvězdy si na něm zahrají asi jen těžko...

Rungrado May Day Stadium, neboli česky Stadion 1. máje, totiž najdeme v Pchjongjangu, tedy hlavním městě Severní Koreje. Jak už název napovídá, stánek byl otevřen prvního května a to před sedmadvaceti lety. Od té doby několikrát prošel rekonstrukcí, po té poslední byl znovuotevřen v loňském roce.
 

Jenže jak známo, v Severní Koreji panuje komunistický režim, a tak není divu, že fotbalový stadion, který pojme takřka neuvěřitelných 150 tisíc lidí, s čímž se řadí na první místo světa, neslouží prioritně fotbalu.
 

Hlavní "zábavou", kterou na Stadionu 1. máje provozují, jsou velkolepé komunistické slavnosti. Když byl na jaře devětaosmdesátého roku otevřen, první akcí, která se zde uskutečnila, byl Světový festival mládeže a studenstva.

16

GALERIE: Největší fotbalový stadion na světě

Zdroj: Profimedia / Twitter

Stadion 1. máje - 3

Hodnocení:


Ale ne, že by se na něm nekonala i fotbalová utkání. Většinou to však končí asijskou částí kvalifikace na světový šampionát. Že by si na něm někdy zahrály světové hvězdy? Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a spol. se na něj asi jen tak snadno nedostanou. Tenhle stánek je totiž určen hlavně jiným elitám...
 

TN.cz