Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 9. 2018
Fotbal Virtuální realita

To tu ještě nebylo! Barcelona originálně představila nové dresy

Nové dresy Barcelony
Zdroj: facebook

Barcelona se přebarví narůžovo. Katalánský klub představil třetí sadu dresů, která má pro fotbalového giganta netradiční barvu. Růžovou. Netradiční není ale jen barva, ale především způsob odhalení samotné sady. Vše se událo přes počítačovou hru.

Třetí sadu dresů kluby moc často nepoužívají a tak volí většinou extravagantní vzory a barvy. Minulou sezonu měla parta kolem Lionela Messiho třetí sadu ve vínové barvě, fanoušci ji ale na svých favoritech téměř neviděli.


Letos vsadili designeři jednoho z nejslavnějšího klubu světa na růžovou s tmavě červenými čísly. A představení bylo vskutku originální. Fanoušci totiž poprvé viděli podobu dresupoprvé v ukázce počítačové hry Pro Evolution Soccer.

 


Barcelona se tvůrcem hry PES, společností Konami, uzavřela tříletou dohodu v roce 2016. „Toto je ta pravá podstata naší dohody. Díky blízké spolupráci s Barcelounou můžeme s hrou PES cílit na opravdu velkou světovou základnu,“ těší prezidenta Konami Tomotada Tashira.


Domácí a venkovní dresy žádnou velkou změnu nepřinesly. Na Nou Campu budou Katalánci oblékat své klasické pruhované dresy a při venkovních zápasech vyběhnou opět hráči na trávník v zářivě žlutém oblečení.

Zvláště domácí dresy skrývají hluboký význam. Na dresu je totiž deset pruhů, které ztvárňují sjednocení deseti částí města.

 

hp TN.cz