moto gp hrozivý pád

To nebyl pád, ale let! Pedrosa plachtil deset metrů vzduchem

Dani Pedrosa

Španělský motocyklový závodník Dani Pedrosa měl pořádnou kliku. Během tréninku na Velkou cenu Japonska MotoGP utrpěl zlomeninu klíční kosti. Po hrůzostrašně vyhlížejícím pádu tak nebude člen týmu Repsol Honda obhajovat své loňské vítězství.

To byl tedy pořádný karambol. Čtvrtý muž průbežného pořadí mistrovství světa Pedrosa by na chvíle hrůzy nejraději zapomněl.

Po zaváhání před zatáčkou letěl vzduchem zhruba deset metrů a po pádu na zem utrpěl zlomeninu klíční kosti a letošní Velká cena Japonska pro něj skončila.

Pád Daniho Pedrosy při tréninku na VC Japonska VIDEO:

Pedrosovi se přitom na okruhu v Motegi v minulosti dařilo. Trojnásobný mistr světa z kategorií do 125 ccm a 250 ccm v Japonsku čtyřikrát vyhrál, z toho třikrát v královské třídě MotoGP.

• 09:00 09:05