Rychlobruslení Přiblížila plány

To je změna! Sáblíkové úspěch sluší, po návratu do Prahy zářila

Martina Sáblíková prožívá skvělé období. Vrátila se na vrchol, získala další tři tituly mistryně světa a kosí jeden světový rekord za druhým. A úspěch jí svědčí. Po návratu do Prahy jen zářila.

Když si většina lidí vybaví Martinu Sáblíkovou, tak na ledové trati, jak v celotělové kombinéze ukrajuje metr za metrem. Bez bruslí a kapuce by ji skoro člověk ani nepoznal.


Ty doby, kdy měla krátké vlasy a rovnátka jsou už dávno pryč. Teď láme rekordy s dlouhými vlasy a přibývající věk nejde vidět na trati, ani na samotné závodnici. Ve finále Světového poháru nejen ovládla trať na 3000 metrů, ale ještě o vteřinu vylepšila světový rekord, který zajela z kraje března na MS ve víceboji.


Teď se česká hrdinka vrátila do Prahy a celá jen zářila. Na tiskové konferenci seděla sice s rozcuchanými vlasy, poté ale dostala tematický dort a na krájení si vlasy svázala do culíku. Tím jako by znovu ožila a při pózování s medailemi opět rozdávala úsměvy na všechny strany.

GALERIE: Změna image Martiny Sáblíkové

1
/
14
Zdroj: Profimedia
Jak šel čas s Martinou Sáblíkovou

A to i přes to, že je po náročném programu pořádně vyřízená. Trenér Novák už pro ni má ale tréninkový plán. „V letadle, zatímco jsem spala, prý už sepsal začátek tréninkového plánu, tak jsem se ho zeptala, jestli vůbec počítá s tím, že budu mít pauzu. Řekl mi, že tam bude nějaké nabíhání a jízda na kole, ale volna budu mít až dost. Kolik týdnů jsme zatím neřešili,“ smála se Sáblíková.


„Určitě strávím nějaký čas s rodinou. Taky mě čeká nějaký domácí úklid, což bude náročnější, protože jsem celou sezonu nebyla doma. Budu hodně odpočívat u televize a hodně se těším na kolo,“ přiznala královna ledového oválu, že je pro ní sport odpočinkem.


Světové rekordy českou rychlobruslařku pořádně nakoply a konec kariéry se rozhodně v jednatřiceti letech neblíží. „Pro mě je to motivace hlavně v tom, že pokud budu v pořádku, tak vím, že ty výsledky budou. Dostalo mě to psychicky hodně nahoru a bez bolestí mě to zase začalo bavit,“ těší teď už dvacetinásobnou mistryni světa.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program