Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

náhoda? to snad ne

To je rodinka! Bratr zápasníka UFC Jonese také dopoval!

Arthur Jones
Zdroj: profimedia.cz
Arthur Jones
Témata:

Hráč americké NFL Arthur Jones napodobil svého slavnějšího bratra a kvůli porušení dopingových pravidel nesmí hrát čtyři zápasy.

Nejprve zápasník UFC Jon Jones, teď i jeho bratr Arthur. Řeč je o problémech s dopingem. Jon Jones byl kvůli nálezu hydroxy-clomiphenu a letrozolu stažen z akce UFC 200 a jeho případ momentálně řeší americká antidopingová agentura USADA.Jones se sice hájí, že nedopoval vědomě a že se zakázané látky musely nacházet v některém z potravinových doplňků, které užívá, jenže teď vyšlo najevo, že problémy s dopingem má i jeho bratr Arthur Jones, hráč týmu NFL Indianapolis Colts. A to jistě Jonovu případu neprospěje.


Tři bratři, tři problémy?

Amerika se teď baví zprávami z klanu Jonesů. Ten čítá celkem tři bratry a všichni tři jsou profesionálními sportovci. Největší hvězdou je určitě Jon, který byl dlouho nepřekonatelným vládcem polotěžké váhy v UFC. Jeho bratři Chandler s Arturem rozhodně nejsou, co se týče špičkových sportovních výkonů, do počtu.První jmenovaný odehrál v NFL už čtyři sezony za jeden z nejlepších týmů ligy New England Patriots, nejstarší z bratrů Arthur Jones působí v lize od roku 2010, ale celou loňskou sezonu vynechal kvůli zranění kotníku. A teď přijde v dresu Indianapolis Colts o další zápasy.

Bratři Jonesové
Zdroj: Twitter Bratři Jonesové


Celkem bude Arthur Jones muset vynechat čtyři první duely nového ročníku. Důvod? Porušení antidopingových pravidel NFL. Co přesně se stalo a jak přesně pravidla nejstarší ze tří bratrů porušil, nebylo oficiálně zveřejněno. Pravidla NFL ale rozhodně nejsou tak striktní jako u jiných profesionálních organizací v USA a testování neprobíhá tak často. A nižší jsou i tresty – za první nález a porušení dopingových pravidel se trestá stopkou na 30 dnů. A to by přesně odpovídalo případu Arthura Jonese. Třicet dnů se totiž rovná čtyřem zápasům.


Ať už si ale Arthur vzal cokoliv, nevrhá to dobré světlo na jeho bratra Jona Jonese, kterému hrozí až dvouletý trest.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program