Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 10. 2016
nova sport světová série v pokeru

To je ranec! Čech ve finále pokerového turnaje o 196 milionů!

Vojtech Ruzicka
Zdroj: TN.cz

Český poker má ve finále 47. ročníku Světové série v americkém Las Vegas pěkně žhavé želízko v ohni. Vojtěchu Růžičkovi se na tomto nejprestižnějším turnaji daří. Po prvním hracím dni už jsou čtyři hráči ze hry, ale on je na průběžné třetí příčce. Na vítěze turnaje čeká zhruba 196 milionů korun a bude znám v noci na středu.

Růžička se během noční hry postupně probojoval až na přední příčku, jeho největším rivalem je druhý Qui Nguyen. S turnajem se již rozloučili Fernando Pons (9. místo), Jerry Wong (8. místo) a Griffin Benger (7. místo).

 

Letošní WSOP začala 9. července a zapojilo se do ní 6737 hráčů ze 79 zemí, počet účastníků tak byl pátý nejvyšší v historii. Růžička původem z Liberce prošel do finále jako šestý v pořadí. Získal 27 milionů žetonů, s nimiž usedl k závěrečnému stolu.

 

Finále WSOP začalo 30. října v Las Vegas a vítěz by měl být znám 2. listopadu brzy ráno SEČ. Vedle osmi milionů dolarů získá také mezi hráči vysoce ceněný šampionský náramek. Druhý hráč získá 4,66 milionu dolarů (114 milionů Kč), celkem si mezi sebe osm poražených finalistů rozdělí 17,4 milionu dolarů (427 milionů Kč).

 

Česko už v minulosti zastoupení na finále WSOP mělo. V roce 2011 usedl k hracímu stolu v Las Vegas Martin Staszko, který nakonec skončil na druhém místě a odnesl si v přepočtu 98 milionů Kč. V souboji o titul neoficiálního mistra světa v pokeru Staszko v dramatickém souboji plném zvratů podlehl Němci Piu Heinzovi.

mm TN.cz