indycar Páteční tréninky

To je borec! Minule si zlomil klíční kost, teď zase Newgarden závodí

IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park - ilustrační foto
IndyCar - ilustrační foto

Navzdory tomu, že před dvěma týdny na okruhu Texas Motor Speedway utrpěl těžké zranění – zlomenou klíční kost a další zlomeninu v zápěstí, usedl tento víkend Američan Josef Newgarden znovu za volant. A v prvním tréninku na závod IndyCar na legendárním okruhu Road America byl 10.!

A Road America není žádnou jednoduchou tratí, piloti létají po dlouhých rovinkách a bojují s vozem v rychlých zatáčkách, Newgarden nastoupil přes zranění, u kterého mnozí usuzovali, že ho ze zbytku sezóny vyřadí. A i přes tento handicap dokázal Newgarden zajet 10. nejlepší čas.

Nejrychlejším byl v prvním tréninku na okruhu, kam se vrcholná formulová série vrací téměř po deseti letech, lídr šampionátu Simon Pagenaud. Patří mezi devět jezdců, kteří na okruhu ve formulích v minulosti závodili. Pagenaud pamatuje poslední závod Champ Cars v roce 2007.

Za ním se umístili piloti, kteří na okruhu u městečka Elkhart Lake startují poprvé – Carlos Muňoz a Jack Hawksworth. Byť u Hawkswortha to není tak úplně pravda. Na Road America se poprvé svezl ve formulích, má ale zkušenosti s tratí ze závodů sportovních vozů. Elitní pětku uzavírají dva zkušení veteráni Scott Dixon a Tony Kanaan.

Šesté místo patří Marcovi Andrettimu. Jeho děda Mario a otec Michael jsou společně s Emersonem Fittipaldim nejúspěšnějšími závodníky na Road America. Všichni tři si připsali po třech vítězstvích a Marco by chtěl na úspěchy svých předků na oblíbené trati navázat. Hned za ním skončil v tréninku vítěz Indy500 a jeho stájový kolega Alexander Rossi.

Výsledky prvního tréninku najdete ZDE

Druhý trénink vyhrál Američan Graham Rahal, který většinu prvního tréninku musel vynechat kvůli závadě na elektronice vozu. Zmátořil se tým Penske, kterému se v prvním tréninku příliš nevedlo. Druhý nejlepší čas si připsal Will Power, Juan Pablo Montoya byl čtvrtý, Hélio Castroneves sedmý. Naopak vítěz prvního tréninku Pagenaud zajel až 15. čas.

Ve druhém tréninku se vedlo převážně pilotům silných týmů. Kromě prvního Rahala startujícího za tým jeho otce Bobbyho, se v první desítce objevili jen piloti tří nejsilnějších stájí - Penske, Ganassi a Andretti. Kompletní výsledky najdete ZDE.