Tituly zůstávají v rukou šampionů. Figueiredo ukončoval už ve 2. minutě

David Chmátal
22.11. 2020 7:21
UFC

UFC 255 je dobojováno a oba šampioni si připsali úspěšné obhajoby. Ševčenková titul ubránila v pětikolové bitvě, zato nekompromisní Figueiredo ukončoval už po dvou minutách zápasu.

Hlavní karta přinesla pět zápasů, z toho dva titulové. Podívejte se na výsledky UFC 255:

Deiveson Figueiredo vs. Alex Perez – submise 1. kolo

„A stále šampionem muší váhy…,“ znělo při vyhlášení hlavního zápasu večera. Figueiredovi (20-1) k první obhajobě stačily necelé dvě minuty. Poté, co mu Perez (24-6) zachytil nohu, přenesl boj na zem, kde se neúspěšně pokusil o páku na nohu. Následně přešel na oblíbené škrcení - gilotinu, kterou soupeř rychle odklepal.

Po zápase prozradil jméno dalšího soupeře, kterým není nikdo jiný než dvojka muší váhy Brandon Moreno. Dana White na tiskové konferenci prozradil, že by zápas mohl proběhnout ještě do konce roku 2020.

Valentina Ševčenková
vs. Jennifer Maiová – na body

25minutovou bitvu musela svést šampionka, aby počtvrté obhájila titul. Ve druhém kole na chvíli ztratila otěže zápasu, když Maiová (18-7-1) přes čtyři minuty kontrolovala boj na zemi. Ševčenková (20-3) však následně ukázala, proč ji náleží koruna muší váhy a jak všestranná zápasnice skutečně je. Trefila hned několik silných úderů, nacházela odpověď na klinče u pletiva a skvěle pracovala s prostorem. Pás šampionky obhájila se ztrátou jednoho kola na body (49-46, 49-46, 49-46).

Tim Means
vs. Mike Perry – na body

Bouřlivák Perry (14-7) hned v úvodu přenesl dění na zem. Dlouhé minuty usiloval o škrcení, ale Rear Naked Choke po urputném boji nakonec nedotáhl. Zápas se posléze přenesl do postoje, kde pokračoval po zbytek duelu.

Vstoje byl lepší Means (31-12-1NC), který soupeře neustále trefoval uvolněným úderem z přední ruky. Perryho hlavu za první dvě kola zasáhl 50krát. Ve třetím kole se tempo vystupňovalo a následovala jedna přestřelka za druhou ve stylu oko za oko, zub za zub.V tříkolové válce Perry trefil 64 signifikantních úderů, zato Means neuvěřitelných 128 a připsal si vítězství na body (30-27, 29-28, 29-28).

Katlyn Chookagianová vs. Cynthia Calvillová – na body

Chookagianová (15-4) ve čtvrtém zápase za rok 2020 dominovala. V kleci měla přehled, bránila pokusy o takedown a skvěle pracovala se vzdáleností. Využívala o deset centimetrů větší rozsah paží, soupeřku neustále ohrožovala tvrdými údery a udávala tempo hry. Po třech kolech a 60 trefených úderech si zaslouženě připsala vítězství na body (30-27,30-27, 30-27).

Paul Craig vs. Maurício Rua – TKO. ve 2. kole

Hlavní kartu zahájil odvetným duel velterové váhy. První střetnutí v roce 2019 skončilo remízou, nyní zvítězil o šest let mladší Criag (14-4-1). Zápas po většinu času probíhal na zemi, v prvním kole byly šance vyrovnané a rivalové se každou chvíli střídali v dominantní pozici. Ve druhé pětiminutovce Šógun (27-12-1) nabídl soupeři záda a ten rozjel drtivé ground and pound. Rua si sám řekl o ukončení zápasu a rozhodčí jeho prosbě musel vyhovět.

Další galavečer UFC Fight Night: Blaydes vs. Lewis sledujte už příští víkend na Nova Sport 2 a Voyo.