Evropská liga

Manchester United si poradil s Partizanem, Slovan padl v Anglii

Fotbalisté Celticu oslavují postup

Fotbalisté Celticu Glasgow si zajistili potup do jarní části Evropské ligy. Na půdě Lazia dokázali zvítězit 2:1 díky gólu v 96. minutě. SLaví také Sevilla, která rozstřílela Dudelange

Po prvním poločase domácí Astana  ještě držela šance, přes velký tlak Alkmaaru obdržela pouze jeden gól, který vsítil teprve osmnáctiletý útočník Boadu.

Kanonáda se rozběhla až v druhé půli. Postupně se trefili Midtsjo, Idrissi, Chatzidiakos a podruhé Boadu.

Přes skvělou výhru zažil právě mladičký útočník v nastavení obrovské zklamání. V nastaveném čase dostal přihrávku na malé vápno a měl před sebou naprosto prázdnou bránu. Boadu svou šanci na hattrick však trestuhodně zahodil, jelikož branku z pěti metrů přestřelil.

Lazio přivítalo na svém hřišti Celtic Glasgow. V případě výhry mohl skotský tým už slavit postup ze skupiny, a to se mu také povedlo. Lazio se dostalo do vedení už v sedmé minutě, ještě do poločasu bylo ale zásluhou Forresta vyrovnáno. Na další gól čekali diváci až do 96. minuty, kdy rozhodl o výhře Skotů Ntcham.

Naději na postup získal na domácí půdě i Linz. Ten přivítal největšího konkurenta v boji o postup PSV. Nizozemský celek s jediným Čechem v soutěži se sice dostal rychle do vedení, rakouský tým ale čtyřmi góly ve druhém poločase utkání otočil.

Blízko postupu je Manchester United. Ten díky gólům Greenwooda, Martiala a Rashforda porazil Partizan jasně 3:0 a na dnešního soupeře, který se nachází na třetím místě, má náskok šest bodů.

Borussia Mönchengladbach slaví první výhru v základní skupině Evropské ligy a dosáhla jí proti největšímu favoritovi. Ve 35. minutě se díky vlastnímu gólu Fazia dostala do vedení, po hodině hry se ale stejný hráč trefil do správné sítě. AS Řím už sahal po bodu, v 96. minutě ale udeřil Thuram.

Body nezískal ani Slovan Bratislava, který prohrál na půdě anglického Wolverhamptonu 0:1. Diváci navíc zažili děsivé chvíle poté, co dostal Bajrič kopačkou do hlavy a skončil v bezvědomí. Když opouštěl na nosítkách hřiště, s lékaři už komunikoval.

Postup už má jistý Sevilla, která si zastřílela na půdě Dudelange a vyhrála 5:2.