VIDEO Setkání s novináři

Skončit? To je moc jednoduché, řekl Jágr. Hokej navíc hrát musí!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Jaromír Jágr se zúčastnil v Třinci tiskové konference. Fanoušci s napětím čekali, že oznámí návrat po dlouhém zranění na led. Třinečtí fanoušci pak doufali, že slavná osmašedesátka konečně posílí Oceláře. Nic z toho však nebude. Jágr mluvil o svém návratu, ale i o tom, proč i přes zdravotní potíže neukončí ve 46 letech kariéru.

Jágr končit nehodlá. "To by bylo moc jednoduché," smál se slavný útočník otázce, jestli by nebylo lepší už pověsit brusle na hřebík. "Snažím se to také dělat pro svůj tým. Může se stát, že nebudu platný a pak toho nechám. Ale není to jen o hraní, ale i o sponzorech a tak dále. Člověk zkrátka musí dělat spoustu věcí, které pomáhají klubu," vysvětlil Jágr důvod, proč vlastně nemůže skončit.

 

 

Člen Triple Gold Clubu se svěřil, že měl dokonce nabídku dělat manažera české reprezentace. "Je pravda, že s Milošem Říhou jsem mluvil. Nicméně jsem mu odpověděl, že jsem stále ještě aktivní hokejista. Proto jsem měl jasno, že to nevezmu," uvedl Jágr.

 

Česká legenda stále myslí na aktivní hráčskou kariéru. Kdy ale bude pokračovat zatím netuší. "Chtěl jsem nastoupit ve Frýdku. Ale ještě se necítím na to, abych mohl nastoupit," opakoval se Jágr. "Nebudu zastírat, že je i druhá nejvyšší česká liga kvalitní liga. Já musím být stoprocentně připravený, že mohu týmu pomoci. Také musím vědět, že jsem v takovém stavu, že se znovu nezraním," doplnil.

 

A co comeback do extraligy a angažmá v Třinci? "Záleží na tom, jak na tom budu hokejově. Nechci jít hrát za tým, kterému bych nemohl pomoci. Musíme tomu dát čas a uvidíme," dodal Jágr s tím, že nevylučuje, že by někdy v budoucnu za Oceláře hrál.

 

S těmi má velmi dobrý vztah. I proto se v rámci tripu kladenského celku po Moravě Jágr v Třinci zastavil, potrénoval s dětmi a nakonec se zúčastnil tiskové konference.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program