Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2015 15:01
Tiňkov a Sagan Drsné emoce

Saganův šéf: Cyklistiku vede banda kreténů! Šlo o spiknutí?

Oleg Tiňkov, šéf týmu Tinkoff-Saxo
Zdroj: profimedia.cz
Oleg Tiňkov, šéf týmu Tinkoff-Saxo

O ruském majiteli cyklistického týmu Tinkoff-Saxo Olegu Tiňkovovi je známo, že patří mezi pořádné bouřliváky. Nehoda, která se na letošní Vueltě přihodila Peteru Saganovi poté, co ho srazil nepozorný řidič motorky, nenechala ruského podnikatele klidným a své emoce vyjádřil na Twitteru!

Sobotní 8. etapa španělské Vuelty nebyla pro slovenského jezdce Petera Sagana tou nejšťastnější. Sagan se držel v čele vedoucích závodníků, ale 10 kilometrů před cílem havaroval.Poté, co ho srazil nepozorný řidič doprovodné motorky, Sagan v závodě skončil a ke všemu nevyvázl bez zranění. Ihned v cyklistovi bouchly saze a vztek. Nebyl sám, kterého rozčílil fakt, že dost pravděpodobné přišel o druhý etapový triumf.
 


Další, kdo nemohl vydýchat zbytečně zmařenou šanci Sagana zvítězit v sobotní etapě, byl také kontroverzní majitel cyklistického týmu Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov. Ten se o svůj názor ke kolizi podělil se světem na svém twitterovém účtu.


Ruský podnikatel doslova nazval cyklistickou organizaci ASO a UCI „bandou kreténů“. Na sociální síti si také trochu zakonspiroval: "Petra Sagana odstavila motorka na Vueltě 2015 jen 8 kilometrů před jeho druhou výhrou. Náhoda, nebo start kampaně ASO proti Tinkoff-Saxo?"
 


Podle týmu Tinkoff-Saxo jde o popáleniny prvního a druhého stupně na levé straně těla od bederní části až k bérci. Týmový lékař po domluvě se sportovním ředitelem rozhodl, že Sagan nemůže v závodech pokračovat a odcestuje domů nejdříve, jak to bude jen možné.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:35 04:15

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:45

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

Celý Program