Thiem prohrál s Rubljovem a neudržel neporazitelnost na Turnaji mistrů!

Zuzana Říhová
Aktualizováno 21:23
19.11. 2020 18:33

Na Turnaji mistrů v Londýně jsou dnes na programu závěrečné zápasy ve skupině. Už jistý semifinalista Rakušan Dominic Thiem nestačil na Rusa Andreje Rubljova 2:6, 5:7 a připsal si první porážku. Ve večerním duelu se o postup utkají Španěl Rafael Nadal a Řek Stefanos Tsitsipas.

Rakouský tenista zatím předváděl v Londýně suverénní výkony. Nejprve porazil Stefanose Tsitsipase a ve druhém zápase zdolal i Rafaela Nadala. Tím si zajistil postup do semifinále.

Bylo to jasné vítězství ruského tenisty, celý souboj trval jen  něco málo přes hodinu. Thiem se téměř celý zápas trápil a soupeřovo podání prolomil až v polovině druhého setu.

První sadu Rus ovládl a vyhrál ji 6:2. Také do druhého setu vstoupil lépe, když vedl s brejkem. Rakušan ještě zabojoval a ze stavu 2:4 otočil skóre na 5:4, ale koncovka zase patřila Rubljovovi. Ten pro sebe urval jedenáctý gem na příjmu, v němž prohrával 0:40 a pak už utkání dopodával. Andrej Rubljov se loučí s Turnajem mistrů vítězstvím.

Výsledky čtvrtečních zápasů Turnaje mistrů

Dvouhra
Rubljov (7-Rus.) - Thiem (3-Rak.) 6:2, 7:5.

Čtyřhra
Kubot, Melo (8-Pol./Braz.) - Koolhof, Mektič (5-Niz./Chorv.) 6:4, 6:7 (2:7), 10:8.