Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2016 20:05
martin horváth měl to těžké

Drsný osud fotbalisty Horvátha: Kvůli pleti mu nadávali i sudí!

Martin Horváth

Vítěz populární show SuperStar Vlasta Horváth se musí vyrovnat se ztrátou jedné z nejbližších osob. Při autonehodě přišel ve 33 letech o život jeho bratr Martin. Ten dal před hudební kariérou přednost dráze fotbalisty. Neměl to ale jednoduché. Kvůli pleti byl totiž často terčem rasistických nadávek, a to i od rozhodčích.

Na největší úspěch ve své fotbalové kariéře dosáhl Martin Horváth v Příbrami, kde se dokázal probojovat až do prvního týmu a připsal si i tři starty v první lize. Mohlo jich být daleko víc, ale kvůli vleklým a častým zraněním se výrazněji prosadit nedokázal.U Litavky ale také zažil něco, na co zrovna rád nevzpomínal. "V Letohradu na mě rozhodčí nepískal fauly, tak jsem se ho zeptal proč to dělá, ať něco pískne a on řekl: "Tohle není cikánskej showbyznys". Potom na mě byl další faul a já mu řekl: "To si děláte srandu". Frajer mě vyloučil a do zápisu napsal, že jsem mu řekl: Ať jde do pi.. a dostal jsem čtyři zápasy natvrdo," vzpomínal kdysi Horváth pro Benešovský deník.


Rozhodně to nebylo poprvé ani naposledy, co se dostal kvůli své barvě pleti do křížku s rozhodčím. Stačí se vrátit do roku 2008, kdy už Horváth válel v dresu divizních Votic.


114

GALERIE: Vlasta Horváth s rodinou

Zdroj: bohemians.cz

Martin Horváth - 1

Hodnocení:


Co se tehdy stalo? Votice dohrávaly divizní zápas na půdě Loko Vltavín bez tří vyloučených hráčů, jedním z nich byl právě útočník Horváth. Při dohrání souboje omylem vrazil do rozhodčího, který se mu připletl do cesty. "Bylo to nezaviněné, bez úmyslu," říkal tehdy.Reakce sudího byla ale nečekaná. Vstal a Horváthovi řekl: "Počkej ty zmr.. cikánskej, já tě vyndám." Když se o chvíli později při přerušené hře útočník Votic sudího zeptal, proč ho uráží, ukázal mu červenou kartu...


Po utkání za rozhodčím zašel a chtěl si všechno vyříkat, ale s moc velkým pochopením se nesetkal. "Tak jsem mu podal ruku a řekl mu, že se sejdeme u civilního soudu," dodal.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program