hokej Když jde hokej stranou

Těžký osud: Přišel o manželku, syn má poškozený mozek

Juraj Valach
Zdroj: Twitter
Juraj Valach
Téma:

Vskutku těžké životní zkoušky prožívá obránce hokejového Chomutova Juraj Valach. Předloni mu při porodu dvojčat zemřela milovaná manželka Simona, teď urostlý zadák prozradil, že má jedno z dětí trvalé poškození mozku.

Pro Valacha byla jeho Simona vším na světě. Během rizikového těhotenství ale začala krvácet do mozku a v pouhých 22 letech při porodu zemřela, čímž se opoře extraligových Pirátů zhroutil svět. 

Aspoň se však doktorům podařilo zachránit jejich dvojčátka, přičemž od začátku bylo jasné, že mohou mít zdravotní problémy. A u jednoho z nich se to bohužel také potvrdilo.

"Řekl bych to tak, že karty jsou rozdané jasně. Dcerka Amálie je v podstatě zdravá, u ní je všechno v normě. A co se týká synka Jerguše, tak on bude mít problémy, protože při porodu utrpěl nějaké poškození jisté části mozku. Ponese si tak určité následky do života. Ale je to zlatý chlapec a s mými rodiči děláme maximum, aby se dal dohromady a měl co nejkrásnější a nejlehčí život," uvedl Valach v rozhovoru pro deník Plus jeden den.


Za svými ratolestmi jezdí do Zvolena pokaždé, kdy mu to chomutovské povinnosti dovolí. Nyní však bude bez nich delší čas, neboť se v dresu slovenské reprezentace představí na blížících se olympijských hrách v Jižní Koreji.

"Strávím tak delší čas mimo domov, ale až budou dětičky větší, ukážu jim fotky z olympiády. Povím jim, kde jsem byl a oni na mě budou hrdé. Stavím se k tomu tak, že právě tyto chvíle pak budou pro nás tři moc krásné," svěřil se dvoumetrový bek. 

 

fre TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program