Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Když jde hokej stranou

Těžký osud: Přišel o manželku, syn má poškozený mozek

Juraj Valach
Zdroj: Twitter
Juraj Valach

Vskutku těžké životní zkoušky prožívá obránce hokejového Chomutova Juraj Valach. Předloni mu při porodu dvojčat zemřela milovaná manželka Simona, teď urostlý zadák prozradil, že má jedno z dětí trvalé poškození mozku.

Pro Valacha byla jeho Simona vším na světě. Během rizikového těhotenství ale začala krvácet do mozku a v pouhých 22 letech při porodu zemřela, čímž se opoře extraligových Pirátů zhroutil svět. 

Aspoň se však doktorům podařilo zachránit jejich dvojčátka, přičemž od začátku bylo jasné, že mohou mít zdravotní problémy. A u jednoho z nich se to bohužel také potvrdilo.

"Řekl bych to tak, že karty jsou rozdané jasně. Dcerka Amálie je v podstatě zdravá, u ní je všechno v normě. A co se týká synka Jerguše, tak on bude mít problémy, protože při porodu utrpěl nějaké poškození jisté části mozku. Ponese si tak určité následky do života. Ale je to zlatý chlapec a s mými rodiči děláme maximum, aby se dal dohromady a měl co nejkrásnější a nejlehčí život," uvedl Valach v rozhovoru pro deník Plus jeden den.


Za svými ratolestmi jezdí do Zvolena pokaždé, kdy mu to chomutovské povinnosti dovolí. Nyní však bude bez nich delší čas, neboť se v dresu slovenské reprezentace představí na blížících se olympijských hrách v Jižní Koreji.

"Strávím tak delší čas mimo domov, ale až budou dětičky větší, ukážu jim fotky z olympiády. Povím jim, kde jsem byl a oni na mě budou hrdé. Stavím se k tomu tak, že právě tyto chvíle pak budou pro nás tři moc krásné," svěřil se dvoumetrový bek. 

 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:40 23:50

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program