Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Temné období

Český fotbal v těžkých časech: Sebevraždy, předseda ve vazbě!

David Bystroň, František Rajtoral, Miroslav Pelta
Zdroj: Profimedia/ČTK
David Bystroň, František Rajtoral, Miroslav Pelta

Český fotbal zažívá v posledních dnech a týdnech jedno z nejhorších období v historii, možná to nejhorší vůbec. Bohužel, o výsledky tady nejde. Valí se totiž jedna negativní zpráva za druhou. Na konci dubna zemřel český reprezentant František Rajtoral, na začátku května zasahovala policie v sídle fotbalové asociace a výsledkem toho bylo, že předseda Miroslav Pelta skončil ve vazbě. Včera pak zemřel David Bystroň, mládežnický reprezentant Česka a bývalý spoluhráč Rajtorala z Plzně. Znovu se mělo jednat o sebevraždu.

Jak kdyby fotbal v České republice někdo proklel. Velmi smutná zpráva doputovala do Česka 23. dubna večer. Turecká média psala o smrti Františka Rajtorala, českého reprezentanta. Tato informace se potvrdila. Fotbalista Gaziantepsporu spáchal sebevraždu.

 


Rajtoral byl podle ostatních skvělý člověk, ale trpěl depresemi a údajně měl mít i finanční problémy. Poté, co spáchal sebevraždu, měl po sobě nechat mimo závěti i seznam svých dluhů. Trápila ho navíc samota v Turecku, kde chtěl předčasně skončit.

 

Doslova facku dostal český fotbal 3. května. V tento den ráno zasahovala policie v sídle FAČR na Strahově a v souvislosti s tím i na několika dalších místech České republiky. Výsledkem bylo mimo jiné i to, že předseda Miroslav Pelta putoval do vazby.

 


Šéf českého fotbalu je stíhán za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle vyšetřovatelů naváděl bývalou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa ministerského odboru Zdeňka Břízu k tomu, jak nakládat s dotacemi pro sport.

 

Pelta dokonce musel být ze zdravotních důvodů převezen na nějaký čas do nemocnice. Spekulovalo se i o tom, že z toho všeho zkolaboval.
 
 

A na úplný závěr to nejčerstvější a zároveň další smutná zpráva. Včera večer uvedl slovenský server Sport.sk informaci o tom, že zemřel další bývalý hráč Viktorie Plzeň David Bystroň. Nejen, že se v minulosti potkal v kabině s Františkem Rajtoralem, ale i on se rozhodl spáchat sebevraždu. To pak potvrdila i další média, ke všemu se měl i Bystroň oběsit. 

 

 

V listopadu 2011 zaznamenala Bystroňova dobře rozjetá fotbalová kariéra strmý pád poté, co měl po utkání Ligy mistrů s Borisovem pozitivní dopingový test, údajně na metamfetamin. Za to obdržel dvouletý distanc. Zdravotní potíže ho však donutily ve 32 letech ukončit profesionální kariéru.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program