změna plánů

Těžký direkt! Americká organizace propustila českého šampiona

Michal Martínek
Zdroj: Profimedia
Michal "Černovous" Martínek
David Chmátal
David Chmátal
23.4. 2020 10:41
Téma:
MMA

Americká MMA organizace PFL musela zareagovat na současnou situaci a odložila sezónu 2020 na jaro příštího roku. Jako kompenzaci svým zápasníkům nabídla měsíční příspěvek, avšak vzápětí třetinu fihterů propustila. Snižování stavu se bohužel dotklo i českého ranaře Michala Martínka.

PFL v reakci na pandemickou situaci rozeslalo svým zápasníkům dva typy informačního emailu. Většina obdržela zprávu o finančním příspěvku a plánech organizace. Ostatní (až třetina bojovníků) dostala padáka.
 

Snižování stavů se týká i prvního Čecha, který s organizací podepsal smlouvu Michala „Černovouse“ Martínka. „Bohužel nám ukončili smlouvu. Mrzí nás to, ale ze strany PFL je to logický krok,“ okomentoval situaci šampionův trenér André Reinders pro server MMA Shorties.

„Na druhou stranu při zachování smlouvy by Michal byl téměř rok a tři čtvrtě bez zápasu, což je strašně dlouhá doba. Takhle nám to dává možnost obnovit jednání s organizacemi, se kterými jsme jednali před podepsáním s PFL. Řešíme případný zahraniční zápas už na letošní podzim,“ pokračoval Reinders o svém svěřenci.
 

Martínek (8-1) s organizací podepsal smlouvu začátkem roku 2020 a tak PFL dala přednost zaběhnutým zápasníkům. Po odložení sezóny sám Černovous pro televizi Nova přiznal, že dlouhá pauza je: „největší prů**r.“ Z rozvázaní smlouvy tak může vytěžit maximum a vrátit se do klece mnohem dřív.

Nejlepší český zápasník těžké váhy naposledy stál v kleci v listopadu 2019. Tehdy v prvním kole ukončil Viktora Peštu a obhájil titul šampiona organizace OKTAGON.
 

Uvolnění některých zápasníků je sice špatnou zprávou v už tak kritické době, ale ze strany organizace se jedná o pochopitelné rozhodnutí. Podle neoficiálních zdrojů by příspěvek mohl dosáhnout až 22 tisíc měsíčně, což je s přihlédnutím na počet podepsaných obrovský výdaj.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program